Çişini Tutamıyor :(

Crnrts

Tuvalet eğitimi var neredeyse 1 yaşına geldi. Tuvaleti gelince kapıya gidip ağlıyor hemen indiriyoruz ama bazen saatte bir tuvaleti geliyor hiç bi şekilde tutmuyor . Bi kaç kez beklettim götürmedim dayanamadı yaptı eve. Tutmayı nasıl alıştırabilirim?

3 CEVAP

egilmez

Bu bir rahatsızlıkdan dolayıda olabilir yada egitimi verirken cok fazla aralıklarla dısarıya cıkardıysanız alıskanlık edinmis olabirde bunu daha az tuvalete cıkarıp cıkatdıgınızdada oyunlar falan oynayıp onu sürekli mesgül ederek tuvalet ihtiyacını ertelete bilirsiniz kısa sürede tutmaya alısacaktır

kayaomer

mutlaka rahatsizlik vardir

dksahmat

ben rahatsızlık oldugunu düşünmüyorum bence alışkanlık benim köpek im günde 3 kez öylen 12.1 arası akşam 5.30 6.30 arası bide gece 10. 11 arası cıkıyor bu saatlere alıştı bu saatler haricinde asla eve yapmıyor eyer aksatırsam alışkanlık oldugu için yapıyor. kısaca alışkanlık edinmiştir bence bide ben köpek in odasına ufak bi çiş yeri hazırlamıştım geceleri çok sıkıştıgında oraya çişini yapıyordu ama kakasını asla yapmaz