Kedilerim Neden Bir Turlu Tuvalet Aliskanligi Kazanmiyor??

elvanbaran

Arkadaslar merhaba, evimde 3 tane 1buçuk aylik kedi bakiyorum gecici olarak. Yavrularin sahiplendirilme zamanlari geldi sayilir. Ama bir turlu kum aliskanligi edinmiyorlar. Kakalarini Kuma tasiyip alistirmaya calisiyorum ancak kumu eseleyip eseleyip cikiyorlar kuma kaka yapmiyorlar kesinlikle. Ne yapabilirim bunun icin lutfen acil bilgi verir misiniz

4 CEVAP

Cansuozen

Tuvaletini yaptıkları yere kum kabı koyma şansınız varsa bi deneyin, ben öyle alıştırmıştım. Daha sonra kum kabını 30 cm i geçmeyecek şekilde her gün ilerletebilirsiniz kendi istediğiniz bir yere.

Busraozcan__

Annelerinden görmeleri gerekiyor Aslında. Asıl ogreticisi odur karşısında yapmasını sağlayın

kediler hep aynı yere mi yapıyor?kakasını aldıgınız yeri ne ile temizliyorsunuz? bir de kumunuz uygun olmayabilir

Elifdmr

Ben partilerini tutup kumu kazıya kazıya alıştırmıştim.