Kedisi Sahipleri Evi İlaçlatırsa Bişey Olur Mu

edakaramel

arkadaslar merhaba bahçeli evde yaşıyoruz evimize haliyle böcek çok giriyor. Babam bir ilaç almış eve sıkıyorsunuz ve 30 dk boyunca eve girmiyorsunuz tüm böcekler ölüyor ama benim endişelendiğim şey kedim. eve ilaç sıksak onada zarar gelir mi sonuçta yerlerede bu ilaç mutlaka geliyodur kedim de kendini yalarsa bu ilacı da yalamış olmaz mı? babama ne kadar ilaçlatma desemde beni dinlemiyo😔

5 CEVAP

SevimliCadi

Babanızın kullanacağı ilaca göre değişir sanırım. Bazı ilaçlar bitkilere ve hayvanlara karşı zararsız oluyor, bazıları da evcil hayvanları kötü etkileyebiliyor. En iyisi, ilacın ismini öğrenip veterinerinize danışın. Gerekli bilgilendirmeyi ve yönlendirmeyi yaparlar.

Emirrckr

İlacı geçtim,ölen böceklerin de ortadan itinalı bir şekilde kaldırılması gerekiyor.
Ölmüş böceği yerse de toksik etki yaratabilir,bilginiz olsun.

aslihan_e

Yıllar önce annem hamamböceği için ilaç sıkmış, kedilerimiz de artık nasıl oldu bilmiyorum, sıktığı yeri mi yalamışlar artık, hepsi zehirlenip ölümden dönmüşlerdi. Böcek için sıkacaksa dolap içlerine, altlarına duvar diplerine falan sıkılır, nereye sıkıyor bilmiyorum. Kedinin basacağı yere sıkıyorsa tabi ki zararlı.

Emirrckr

Ama tabiki bazı ilaç çeşitlerinin evcil hayvanlara zararı olmuyor o kısmı iyi araştırmak lazım.

Cennet29

Vebi marka ilaç var su ile seyreltilip kullanılıyo. Bende yeni aldım bunu araştırabilirsiniz