İdrar Yolu Sağlığı

Tuanaalsk

Merhaba biz hills mama kullanıyoruz şu ama kadar bir sorun yaşamadık sadece biraz tüy döküyor sizce bazen üriner mama vermek mantıklı mı bir sorun yokken olmasın diye önlem amaçlı

19 CEVAP

Fistikpasa

Kedilerimizin idrar yolu sağlığını ancak yaş mama/sıvı tüketimini arttırırsak sağlayabiliriz. Hangi kuru mama olduğu hiç fark etmiyor eğer ki sürekli olarak kuru mama ile besleniyorsa bu üriner mama da olabilir yine de taş oluşma riski çol yüksek. En iyi seçenek çiğ besleme, bende kedi sayısı çok fazla eğer ki tek kedim olsaydı kesinlikle çiğ beslerdim kedimi. Haftada 2-3 defa yaş mama veriyorum ayriyetten su pınarları var. Su pınarı üç kedimin de sıvı alımını gözle görülebilir bi farkla arttırdı.

dxanny

@Fistikpasa hangi marka yaş mama veriyorsunuz

Ahudr

Tuanaalsk peki sizin veteriner buna gerekçe olarak ne sunuyor.Vallahi bu veterinerleri de anlamak zor yani birinin dediğini diğeri kabul etmiyor

Ahudr

Ya ben bunu anlamiyorum gercekten yani aslinda bakarsaniz kuru mama neyse yaş mama da o yani ikiside yapay gıda birini göge cikarip birini gömmek sacma geliyo bana ikisi icinde cips dese anlarim da kaldıkı özellikle erkek kediler maalesef su icmiyo en kotu yas mamayi bile az miktar koyup uzerine su takviyesi yaparak vermek bence sirf kuru mama yemesinden daha zararli olamaz yani en azindan sivi almış olur