İdrar Yolu Sağlığı

Tuanaalsk

Merhaba biz hills mama kullanıyoruz şu ama kadar bir sorun yaşamadık sadece biraz tüy döküyor sizce bazen üriner mama vermek mantıklı mı bir sorun yokken olmasın diye önlem amaçlı

19 CEVAP

Minigimmm

hayır illa ki hastalık dönemi olmasına gerek yok hastalık döneminde her gün veriliyorsa önlem amaçlı haftada 2 3 kere verebilirsiniz mesela. özellikle kisir erkek kediler için önlem amaçlı da kullanılabilir ve ayrıca bir kere bu sorunu yaşayan kedilerde anlamak lazim ki bünyeleri taş ve kuma yatkin o yüzden daha dikkatli olmak lazım, mamasını çok çok vermeyin fazla kalsiyum alımından olabiliyormuş, günde 3 öğün şeklinde 60 70 gram bölünerek azar azar verilmeli, macunun markası yenicağ ecza instagram sayfasida var. web sayfasında satış noktalarida var, kendinize yakın bir satış noktasindan temin edebilirsiniz. geçmiş olsun hepinize

Minigimmm

klinik mamalardan bir veteriner serileri var birde diet mamalar, diet demek bir sağlık problemi üzerine kullanılan mamalar oluyor. mesela gastro sindirim sıkıntıları için, üriner böbrek ve idrar yolları sıkıntıları için, hypoalerjenik deri sıkıntıları için gibi gibi. kısır erkek kedilerde idrar kanalları dar olduğu için taş kum bu kanallardan geçemiyor ve tıkanıklığa sebep oluyor ameliyat gerekebiliyor benim kedim oldu 2 ay önce 5 tane tas alındı dişi kedi olsaydı o kumlar idrar kanallari daha geniş olduğu için idrarla atardi taşa dönüşme ihtimali daha düşük olurdu demişti hekimi ve biz üriner mamaya geçtik ameliyattan bu yana üriner mama kullanıyoruz. şimdi kendi kendime diyorum ki keşke üriner bir macun tablet bisey kullansaymışım kisirlastirdiktan sonra ara ara, çünkü kısır erkek kedilerde görülme oranı daha yüksekmiş. araştırmalarım sonucu bir macun buldum çok iyiymiş üriner mamaya geçmek yerine mesela böyle bir ürün kullanabilirsiniz.

https://yenicagecza.com/urinary_cure/

kendi sayfasından satış noktalarinada ulaşabiliyorsunuz, kendi şehrinizdeki hangi kliniklerde olduğunu öğrenebilirsiniz. bir sorun yokken diet mama kullanmak gerekir mi bence gerek yok ama petshop mama mı veteriner serisi mama mı derseniz kesinlikle petshop ürünlerinden uzak durun imkanınız varsa veteriner serisi mamalar alın derim petshop ürünlerinin hiçbiri iyi değil ne macunları ne de mamaları. veteriner serisi mamalar demek normal yavru yetiskin kısır mamaların veteriner hekimler aracılığıyla üretilen mamaları. ben bir ara pro planin sadece kliniklerde satılan kısır mamasını alıyordum daha sonra petshoplarda satılan türü olan pro plan kısır mamasını aldım, bence petshop mamalari iyi değil.

SevimliCadi

Instagram'da takip ettiğim bir hesap, ileride çıkacak sorunları azaltmak ve sorunların daha geç çıkması için kedilerini klinik mama ile beslediğini söylemişti. Benim de aklıma yattı gibi... Bizim oğlanlar kısır, taş vs başlamadan ürinerle beslesem mi diye düşündüm ama kaldı öyle. Uzman birisi veya bu konuda deneyimi olan biri konuyu aydınlatırsa çok güzel olur :)

SevimliCadi

@minigimmm Linkini verdiğiniz macunu daha önce yanılmıyorsam instagramda görmüştüm ama kaydetmemiştim. Bu sefer unutmadan ismini not alıyorum, inceleyeceğim mutlaka. Çok teşekkürler.

dxanny

@Minigimmm benim kedimde nisan ayında kanlı idrar sorunuyla karşılaşmıştı sonda takıldı idrar yolu temizlendi iyileşti sonra mayis ayında da kısırlaştırdım şuan bozita kısır tavuklu mama kullanıyor bu dediğiniz macunu rahatsızlığı yokken vermek sorun yaratır mı bende tekrarlanmaması için almak istiyorum ama hastayken verilmesi gerektiğini soyleyenler var

Minigimmm

@dxanny kum oluşumuna neden olmuş marka hangisiydi sizin

Ahudr

Bu macun iyi ama yapilan testlere göre struvite durumunda pek etkili olmadigi sonucu yaziyordu sitesinde bilginiz olsun

Tuanaalsk

Evet bende ara ara mı vermeli mamasına mı karıştırmalı diye düşündüm ama uygulamaya geçirmedim

tüy dökümü mevsimsel olabilir mesela hiilsten sanabelle kuru mamaya geçince kedimizin kuyruk bölgesinde dökülme oldu
Exclusion
Optimeal
Sanabelle
Nutri Feline ve Nature's Variety de deneyebilirsiniz.

Tuanaalsk

Evet benim kafama takılan da o bir sorun yokken verebilir miyiz

dxanny

@Minigimmm Royal canin yavru kedi maması kullanırken olmuştu ☹️

Tuanaalsk

Bizim veteriner de ne kadar az yaş mama o kadar iyi diyor kafamı çok karıştırıyor

Tuanaalsk

@Ahudr kendinize yaş mama vermeyi çocuğunuza cips vermek gibi düşünün demişti...
Bu konuda da kafam karışık haftada bir veriyorum suan yazın arttırsam mı emin değilim yaş mama olarak zaten schesir nutri ve nd kullanıyorum acana yememişti

Minigimmm

@dxanny marka hiç fark etmiyor demek ki sizin ki bide yavru kedi mamasiyla olmuş, bizim pro planın kısır mamasiyla oldu, belki de tamamen bünyeyle alakalı mamayla alakası yok ama siz yinede dönmeyin bir daha royal canin markasına o sizde işe yaramamış çünkü, siz macunu kullanın ara ara tekrarlama riski yüksek bu sağlık sorununun

dxanny

@Minigimmm tamamdir en yakın zamanda tavsiyeniz üzerine guvenilir bir siteden sipariş edicem umarım faydasını görürüm ve birdaha o hastalığa yakalanmaz 🙏🏻