Pireler Bitmiyor :(

yaseminece

Yavru kedimiz geldiğinde pireliydi fakat döküldü hepsi damla yaptırdıktan sonra.Evi de iyice temizledik.1ay önde oldu bunlar.Dün yorganımın üzerinde 1 pire olduğunu fark ettim.Hala bitmemişler evde yani.Kökten çözüm için evi mi ilaçlatmam gerekiyor?Doğal spreyler de işe yaramıyor artık,tükendim gerçekten pirelerden dolayı

16 CEVAP

ursaminor

6 ay... Bir köşede sinsice, 6 ay boyunca kan emmeden bekleyip uygun bir anı kollayabilen pis bir parazittir pire. O yüzden her gün evin süpürülmesi, havalandırılması, sirkeli sularla dip köşe temizlenmesi, her türlü kumaşın yıkanması, koltukların aralarının vs. sirkeli suyla silinmesi gerekir. Parke aralarının bile! Öyle ev içinde derin devlet gibi oluşum yapmanız gerekir. Yoksa maaile toplanıp evden çıkacak ve ilaçlatacaksınız. Ama döndüğünüzde yine çılgın gibi temizlik yapmak gerekir çünkü kimyasallar kedileri etkiler.

Elfklcky

Merhabalar, ensesine ilaç sürdü tekrar. Bu son olur büyük ihtimal bir daha yapmamıza gerek kalmaz gibi dedi, gönderdi. Yani İlaç yumurtalar içinde etkiliymiş anladığım kadarıyla buna çok sevindim.
Yoksa sonsuz bi girdap gibi o yumurtaların sürekli çatlayıp tekrar tekrar üreyeceğini bunun hiç bitmeyeceğini düşünmüştüm. Buarada Geçen hafta dış parazit olmuştuk.ilerleyen süreçte bu tüylerinin dibindeki siyah noktalar yani yumurtalar geçmemiş olursa, veteriner değiştireceğiz.memnun olmadık çünkü.belki ozaman daha çok yardımcı olabilirim

Pokecat

Valla ben okurken kaşınmaktan bir hal oldum. Allah yardımcınız olsun.

Hllclkkt

Eczanelerde satılan pire ilacı var beyaz şişi adını bilmiyorum bizimde başımıza gelmişti o ilaç sayesinde kurtulduk evdeki pirelerden

Elfklcky

Merhabalar,bizimde 1 haftadır yavrumuz var. Pireliydi.
Dış parazit ile hepsi döküldü ancak tütlerinin dibinde çooook fazla yumurtalarını görebilirsiniz. Bunlar dökülmüyor.sanırım onların çatlaması sonucu oluşan pireleri görmektesiniz Bugün veterinere gideceğiz,soracağım nasıl kurtulacağımızı.

DNZDGN08

Aynı sorun bizde de var 3 defa pire damlası yapıldı ancak hala tek tük evde görüyoruz sanırım bunun kesin bir çözümü yok :(

insanlarda kullanılan bit taragı gibi sık bir tarakla taransa yumurtaları toplamaz mı acaba?

DNZDGN08

Sirkeli su ile silip taramayı deneyeceğim umarım faydası olur

yaseminece

Çok teşekkürler,biz de bugün miniği yıkamak durumunda kaldık.İşin kötü kısmı büyük kedimize de bulaşmış.Onu da yıkadık.Daha 1 ay belki olmuştur damla yapılalı.Doğal spreylerle idare edecegiz damla vaktine kadar.Sık sık ilaçlamak istemiyorum çünkü.Evi de baştan süpürüp sildik.Çamaşır suyu,elma sirkesi,nane yağı,lavanta yağı karışımıyla.Çamaşır suyunu bir damla kullandık.Halıları da yıkamaya verdik.Umarım evde de tamamen biter bu pire yoksa döngüye girecek hayvanlar sürekli pirelenecek :(

DNZDGN08

Merhaba tam olarak 2 aydır pire sorunu ile uğraşıyoruz 2 defa ense damlası yapıldı dediğiniz gibi halıları yıkamaya verdim evde ne var yok yıkadım derken 3 5 gündür yeniden başladı kabus:( sirkeli suyla tüylerini hiç silmedim zararı olurmu bilmiyorum yani ben silip taradıktan sonra kendini yaladığında zararı olurmu bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum

yaseminece

Sirkeli su çok işe yarıyor söyleyeyim.Bizimkiler sirkeli su sürünce yalamıyorlar.Yuttuğunda zararı olur mu bilmiyorum o yüzden.Ama genelde kokusundan hoşlanmayıp yalanmamayı tercih ediyorlar.Biz sirkeli suyla 1saat beklettikten sonra bolca suyla duruluyoruz ne olur ne olmaz diye.

yaseminece

Her türlü doğal yolu deneyeceğiz bakalım umarım bir an önce bitip gider ya sürekli temizlik yapıyorum evde

insanlarda kullanılan bit taragı gibi sık bir tarakla taransa yumurtaları toplamaz mı acaba?

yaseminece

Kafayı yiyeceğim artık,asla bitmiyor huylana huylana bir hal oldum.Doğal ne varsa denedik.Hiçbir işe yaramadı.Son çare evi ilaçlatacağım.Her yeri çamaşır suyu sirkeyle silip duruyorum ama bitmiyorlar.Gerçekten çok can sıkıcı.Kedimin de tüylerinin arasına baktım yumurtalar yok ya da ben göremiyorum.Kesin bir çözümü varsa lütfen aydınlatsın.Birsürü insan bundan muzdarip sanırım

yaseminece

Küçücük hayvanı furminator ile taradım sık aralıklı diye.O da işe yaramadıysa hiçbir tarağın işe yarayacagını sanmıyorum