Hills Kullanıyorum Virbac Mamaya Geçiş Yapsam Mı?

Ays79

Oğlumda belli bir bölgede tüy dökülmesi oldu.veterinerimiz mavi ışıkla baktı ve mantar olmadığını söyledi. Ecosin tabletle yıkamamızı ve geçeceğini şu an için Hills mamaya devam edelim eğer tüy sağlığı düzelmezse Virbac D ye geçmemizi tavsiye etti.Behlülün sırt kısmında daha önce kepeklenme vardı. Nd geyik etli kullanıyordum. Ağır geldiğini ve kepeklenmenin bundan olduğunu düşünerek britcare tüy sağlığı mamasına geçtik fakat çok severek yemedi ve hiç işe yaramadı. Tekrar Hillse geçtik. Yani sizce Hillsle mi devam edelim yoksa Virbac D ye hemen geçiş yapalım mı ?? Bugün ecosinle yıkama yaptım. İnşallah iyileşir çoçuğum çok üzülüyorum ;((

7 CEVAP

Mini2019

Her mantar ışıkta gözükmüyor maalesef ve her dökülme de mantar olmayabiliyor...

veteriner mantar değilse neden ecosin verdi ki acaba, teşhis neydi yani ?

Ben virbac dermato kullanıyorum. yeme sorunu yok. Tüy kalitesini aman aman iyi yaptığını söyleyemem ama güvendiğim bir marka

Okan3439

Virbac iyidir ama içinde gerçek et olan mamalar bizde tüy sağlığı ve tüy parlaklığı açısından daha iyi geldi brit tavsiye ederim

Minigimmm

her mamayı her kedi sevecek diye bir durum söz konusu değil, kedinizin seveceği deri rahatsızlıkları için olan bir mamayı kullanıp stresten uzak tutup vücuduna su değdirmeyerek ve bağışıklık takviyesi kullanarak tedaviye destek sağlayabilirsiniz, bizim hekimimiz kedilerin bağışıklığı bağırsak ve deri sağlığından geçer demişti bunlar ne kadar güçlü olursa bağışıklığı o kadar iyi olacaktır, kefir verebilirsiniz probiyotik ve bence virbac markaya geçmelisiniz veteriner reçeteli kaliteli bir marka, severse belli bir süre deri için olan mamasına devam edin derim, deri ve tüy sağlığı içinde bir takviye kullanabilirsiniz mesela omega 3 6 balık yağı

Cemalchief

Virbac D ile kedimde cilt sorunlarını 2 paket mama ile tamamen geçirdik, ama uzun süreli kullanılmamalı pakettede o şekilde yazıyor. Ek olarak kedime ağır gelmış olacakki 2 haftada 1 mama kusardı. Butun sorunlarıma bu mama çare oldu. Diğer konu ise kediniz mantar degilse niye ecosin verdi ve yaptiniz orayi anlayamadim. Birde nacizane tavsiyem virbac kullanmayacaksanız vetoskin takviyesi, ben her ikisinide kullandım virbac daha iyi etki gosterdi

Hills kullandık memnun kaldık ama kediler içinde et oranı yüksek olan mamaları daha çok sever
Hills'ten sonra
Exclusion
Sanabelle
Optimeal
Nutri Feline
Nature's Variety deneyebilirsiniz.

Ays79

Evet tam mantar demedi ecosinle yıkamayı söyledi. Vetoskin bir ara kullandım ve biraz ara vermiştim şimdi tekrar başladım. Brit care mamayı çok severek yemedi.Bakalım bir şure gözlemliycem. Geri dönüşleriniz için hepinize teşekkür ederim 😍

Minminik

hills kullanıyorum veterinerm depolarım bittikten sonra virbaca şans vermemi söyledi biraz kabızlık yaşıyoruz, elinizdeki mama bitmeden kademeli geçiş yaparak deneyin, küçük boy mama alın ilk başta