Kedi Mantar Mı Sizce Bakabilir Misiniz

Yarın zaten iç dış parazit zamanı geldiği için veterinere gideceğiz ama bugün kaşında bunu fark ettim. Sizce mantara benziyor mu yoksa kaşıdığı için midir deneyimlerinize göre

5 CEVAP

Berra88

Görseli tam net göremedim ama eğer sadece tüy açıklığı varsa bunda bir sıkıntı yok özellikle gözlerinin yukarısında kulak yakınlardaki tüyleri daha seyrek olurmuş. Mantar geçirmiş bir kedi sahibi olarak söyleyebilirim ki özellikle kaşıntı ve kızarıklık (kanlı da olabilir) var mı diye bakın. Kızarıklık, yara vs yoksa sadece kaşıntı da normal olabilir

Tolga_yay26

Merhaba Mantara benzemiyor kediniz birazcık büyümeye başlayınca alnı dediğimiz ter bezlerinin olduğu yer açılır oradan ter salgılarlar ama kaşımamı yada ısırıkmı bilmiyorum birşey olmuş bende kızımın büyüme döneminde orasını mantar oldu zannetmiştim havalar sıcaklaştı dış parazitler artık pencereden bile giriyor evinizden çıkmıyorsa bile kediniz sineklik taktırmanızı öneririm endişelenmeyin mantar değil bence

GzdeAkbuz

Mantari bakarak bu kadar kucukken anlayamazsiniz bence veteriner bile bir tablet kullanip derinin dibine kadar yanaşıp anca anliyor ekranda renk degisiyor o bölge mantarliysa ama mantarsa veterinerden tedaviyle beraber Veda cream & balm damlasi varsa onuda isteyin

Mslna01

Kaşıntı var mı devamlı olarak

Mantara benzemiyor dedi veteriner ama bugün kızarıklık biraz daha artmış olarak gördüm verdiği solüsyonu kullanmaya çalışıcam