Kedisi Olan Arkadasım Gelecek

beryl

Arkadasım evime ziyarete helecek ve kendisinin kedisi var. Evdeki kedim o kedinin kokusunu alınca bana küser ya da saldırganlaşıp kıskanır mı? Arkadasım evde yatılı kalmayacak fakat o gittikten sonra kedimin hırçınlaşmasını bana küsmesini istemiyorum ne yapabilirim?

3 CEVAP

Sukufe-Cici

Bence karsilasmamalari daha iyi olur. Diger kediden bulasabilecek hastaliklar olabilir. Ayrica kediniz stres olursa bagisikligi dusebilir ve altta yatan hastaliklari cikabilir. Ancak gelmesi zorunlu ise;
Sizin kedinizin tuvaletini kesinlikle kullanmasin.
Yemek kaplarini kullanmasin.
Mumkunse farkli odada tutun ve temas etmesin.

Bu benim gorusum daha once ayni durumu yasadigim icin çok korkuyorum. Umarim kediniz rahat bir yapidadir :)

Berra88

Aynı ortamda bulunmamaları bence de daha iyi olur. Benim de başımdan aynı olay geçmişti bizde bir de yatılı kalmıştı misafir kedi. Kendi kedim bize küsmüştü kendini asla elletmiyordu kaçıp gidiyordu ama sonra gidince normale dönüyor. Sizinki kısa süreli bile olsa karşılaştırmamanız daha iyi olur bence. Özellikle aynı mama su kabı ve tuvaleti kullandırmamaya da dikkat edin hastalık vs varsa birbirine bulaşabilir

aslihan_e

Kediyi neden getiriyor ki, hayvanları boş yere strese sokmak çok gereksiz.