Sokak Kedileri İçin Mama Önerisi

Mayask

Merhabalar, uzun zamandır evimdeki canım’a mama alırken sokaktaki canlarıda ihmal etmiyorum.. normalde sokaktakiler için Enjoy kullanıyordum hatta petshop’a sordum kötü bi mama değil gayet iyi demişti o yüzden onu almaya devam ettim iştahla yediklerini görmedim ama yinede yiyorlardı.. Evimdeki kedime ND somonlu almıştım fakat iyi gelmedi tadını cok seviyordu ama aşırı tüy döktüğü için virbac mamaya geçtik alıştırmalı şekilde karıştırıp veriyordum, ND nin içinde az kalmıştı dün sokaktaki kedilere verdim. 5 dk içinde bir tane mama kalmadı.. Sorum şu ki muhtemelen Enjoy’u sevmiyorlar mecburiyetten yiyorlar yarısı ziyan oluyor uygun fiyatlı sokak kedilerine verebilceğim mama önerebilir misiniz acaba ?

10 CEVAP

HaydutveNazli

reflex, properformance alıyorum param yetmezse micho alıyorum ama asla enjoy, pawguards almamaya calısıyorum surekli baktığım kedilere. Arada yaş mamalarına üriner destek için tablet katıyorum.

SevimliCadi

Ben uzun süredir Mito veriyorum, hala severek yiyorlar. Ama hep aynı markayı yemekten sıkılmasınlar diye de arada Enjoy, Mercy filan alıyorum. İçlerinden en çok Mito'yu iştahla yiyorlar.

Enjoy sevmemelerine şaşırdım çünkü en çok tercih edilen mamalardan biridir sokak kedileri için. Mito ve Micho markalarını öneririm, zaten firmaları aynı. Te miz ma ma sitesinden alabilirsiniz, fabrika satış mağazalarıdır. Tr e nd yol sitesinde de satışını yapıyorlar ama sanırım fiyat farkı oluyor, fabrika satış sitesi her zaman daha iyidir. İçerik olarak Enjoy gibi mamalardan iyi ve çok da seviyorlar. Onun haricinde Reflex öneririm ama fiyatı daha fazladır, onu da gayet seviyorlar. Friskies da sokak kedilerinin en sevdiği mamalar arasındadır.

Ahudr

Purina one deneyebilirsiniz

Berra88

Ben Jungle markasının balıklı tavuklu mamasını alıyorum sokaktaki canlara. Hem severek yiyorlar hem de içerik bazında diğer mamalara göre daha temiz. Tuz vs yok içinde. Protein oranı da hatrı sayılır derecede iyi

Tolga_yay26

Enjoyu seviyorlardı çünkü size orjinali denk gelince seviyorlar piyasaya çakmasını sürmüşler ambalaj aynı içi farklı bu yüzden bende sokaktaki kediler için enjoydan vazgeçtim econature kitten iyi oluyor hem yavru maması olduğu için severek yiyorlar dışarıdaki yavru ve Anne ve yavru taşıyan kedilerede daha iyi oluyor bütçeye göre değişir econature felicia reflex olabilir kitten olmasına önem verilmesini tavsiye ederim evimizdeki patili dostlarımızı evlat gibi görüyoruz böylede olmalı zaten ama dışardakileride görmezden gelemeyiz keşke sizin gibi düşünenler çoğalsa dışarıda bu sıcakta su mama bulamayan kediler kuşlar kuçular var 😔

GzdeAkbuz

Pro Choice alabilirsiniz

Sukufe-Cici

********* dan “micho tavuklu” veriyoruz seviyorlar

Mayask

Hepinize çooook teşekkür ediyorum

Merhaba bende bonnie aldım normalde herşey yemiyolar ama bunu bayılarak yediler hatta onlardan görüp evdeki kedilerimde ondan yemeğe başladı içeriğini araştırmadım ama aklınızds bulunabilir