Kediler Ne Sıklıkla Kaka Yapar?

Cansuaslan22

10 aylık kedim normalde günde 1 kere kaka yapıyordu fakat son zamanlarda 2 günde bir olmaya başladı bu normal mi ne yapmam lazım? Royal canın mama kullanıyorum bebekliğinden beri

5 CEVAP

Berra88

Kedilerin her gün en az 1 defa veya 2 günde bir yapması normaldir. Ne kadar su içtiğine ve yemek yediğine dikkat edin(ne kadar yiyor ne kadarı dışarı çıkarıyor diye gözlem yapın)

SevimliCadi

Günde bir kez yapması gerekir. Havalar çok sıcak, malum... Yemesi içmesi nasıl kedinizin? Eğer azaldıysa tuvaletinde de değişiklik olabilir. Dışkısı nasıldı? Daha sert ve kuruysa kabızlık olabilir. Birkaç gün gözlemleyin. 3 günden uzun bir süredir yapmazsa kedinizi bir uzmana götürmenizi tavsiye ederim.

ssedef28

merhaba benim kedim günde 2 defa yapıyordu havalar ısındıktan sonra iştahı azaldı daha az mama tükettiği için şu an 1 kere yapıyor. kabız değilse 2 günde bir yapması çok iyi mamadaki besinleri, protein vs daha iyi sağlıklı sindirdiğini gösterir. 1-2den fazla dışkılaması sağlıklı değil mamadaki vitaminler emilmeden direkt dışkıladığı için

Minminik

suyuna dikkat edin mümkünse her odaya su koyun ve tavuk haşlayıp yağsız tuzsuz şekilde bol sulu olacak şekilde verin çocuğa

Cansuaslan22

Havalardan dolayı sanırım bir de benim ev teras kat daha sıcak oluyor bu yüzden yemesi eskiye göre azaldı demek ki az yediğinden kaynaklı şuan günde bir ya da en kötü 2 günde bir kaka yapıyor ve kakası her zamanki gibi