Kedim Ben Yedirmezsem Mama Yemiyor

Bettys07

Kedim acıksa bile benim mama yedirmemi bekliyor mama kabında değil avucumun içinden beslenmek istiyor neden acaba ?

9 CEVAP

dilo61

Merhaba,
acaba kedinizi daha önce siz ellerinizle mi beslediniz? Çünkü alışmış olabilir, bazı kedilerde bu durum oluyor. Misal benim kedim de yaş mama yemek istediği zaman, yanında oturduğum taktirde yiyor yoksa tek başına pek yemek istemiyor. Küçüklükten beri öyle alıştığı için hala öyle devam ediyor. Belki sizde de böyle bir durum söz konusu olabilir. Bir güven meselesi gibi düşünün, belki yanınızda güvende hissediyordur :)

Bettys07

Ağzında ve dişlerinde bir sorun yok gayet sağlıklılar

Bettys07

Kedimin su ve mama kabı farklı yerlerde onu bende okumuştum ayırdım o yüzden 🥰

Mini2019

Dişlerinde ya da ağzının içinde problem olabilir. Normalde bunu yapmazlar

CakilYavrukus

Bence ilgilenmeyin açlıktan dolayı mecburen yiyecek ve alışacaktır. Devam etmeniz süreci zorlaştırır.

Bettys07

İlk sahiplendiğim zaman beslemiştim ama aradan bayağı zaman geçti eve başka kedi gelmediğinde kendisi acıkınca yiyordu acaba kıskandığı için veya ilgi istediği için yapıyor olabilir mi ? :)

Tolga_yay26

Mamayla su kabının yerlerini değiştirin yan yana olmasın farklı yere koymayı deneyin benim kedimde gözlemlediğim şu mamasını nereye koyarsam oraya gidiyor önce elini mamanın olduğunu alanın etrafına zemine sürtüyor sanki kumu eşeliyormuş gibi hatta oturma odasındada denedim aynı şeyi yaptı nedenini bilmiyorum fakat yemesinde sıkıntı yok sizde bi deneyin bu arada kediler mamalarının yanında su olmasından hoşlanmazlarmış bunu birçok kez duydum okudum bilmiyorum nekadar doğru bi deneyin bakalım bi örnek daha vereyim kedim acıkınca mamasını yiyor kabından tamam fakat elime biraz mana alıp halıya koyunca yiyor hepsini kediyi durup dururken kendim mama kabına götürürsem yemiyor

Tuanaalsk

Benim kedim bunu trip mekanizması haline getirdi bana kızdığı zaman mama yemiyor ben elimle ağzına götürünce yiyor hatta durumu abartıp kakasını da ben tuvalete koyunca yapıyor veterinere de götürdüm bu durum için sizinki nazlı bir kedi dedi gönderdi

Bettys07

Gerçekten nazlılar 😂