Yavru Kedinin Kısır Mama Yemesi

Sznyll

yavru kedim somonlu mama yemeyi seviyormuş eski sahibi yetişkin somonlu yedirmiş ben tavuklu yavru mamsı aldım yiyor ama diğer kedimin somonlu kısır mamasını daha çok seviyor diğeride yavru kedi mamasını yiyor kimse kendi mamasını yemiyor maalesef ayrı ayrı yerlerde beslesemde bi bakmışım kaşla göz arasında diğerinin kabına gitmiş zararı olur mu kedilere başka mama yemeleri

4 CEVAP

HaydutveNazli

Benim yavru kedim kendi mamasını değil kısır mamayı yiyordu. kısır kedim de yavru mamasına gidiyordu. Veteriner yavru maması değil yavruyu da kaliteli kısır kedi maması + vitamin ile beslememizi önerdi kısır kedi yavru maması yerse ciddi problem olur dedi. Yavrumuz sağlıklı büyüdü çok şükür

Tolga_yay26

İshal yapabilir mama geçişine uyulmadan 1 haftada kademeli olarak verilmeden direkt farklı mama verilmesi kedi yavruysa kısır maması uygun olmayabilir sadece kısır mamasıysa çünkü bazı mamalar var kısırlaştırılmış kediler için uygundur yazıyor birbirlerinin mamasının yemesi farklı lezzet olması çünkü bir mama sürekli verilmez ama süreklide mama değiştirilmez ortasını bulman lazım otobur değil çünkü birden fazla lezzet arayışına girerler o ypzden kediler poşetleri çok sever merak ederler karıştırırlar mishal benim görüşüm 😊

Sznyll

vitamin olarak ne kullandınız acaba

HaydutveNazli

beaphar junior paste ve veterinerin verdiği kendi sattığı ürünlerden bir macun vermişti ikisini bitirdik keyfi yerinde çok şükür üstelik bizim yavru 200 grdı ölmek üzereydi kanlı ishaldi kendi gastro mamasını da yemedi onu da kısır kedim yedi :D ilaçlı mamayı yemediği için de ishalken patates tavuk pirinç yedirdim