Kedim Çok Hızlı Nefes Alıp Veriyor Sesler Çıkarıyor

kedim sabahtan beri cok hızlı nefes alıp veriyor şu an fark ettim ses de çıkarıyor havalardan dolayı mı böyle acaba birkaç ay önce evde tek bırakıp bir yere gittiğimizde de böyle olmuştu ama duzelmisti bugün neredeyse tüm gün böyleydi ama korkmaya başladım

3 CEVAP

dilo61

Havaların bu denli etkileyeceğini düşünmüyorum, eğer altında yatan ciddi bir hastalık yok ise.
Daha öncede olduğunu belirttiniz, bu durumda stres kaynaklı olabilir. Stres yaşadığı bir durum oldu mu acaba?
Durum ne olursa olsun, muhakkak bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim.

aslihan_e

Vete götürün hemen.

Minigimmm

kalp yada akciğer kaynaklı bir sıkıntı olabilir, öyle nefes aldığında bir video çekip veteriner hekime başvurun videoyu izletin ve detayli anlatın, yeni olmadığınıda belirtin ki sebebini sıcaklara bağlamasınlar. benim kedim kalp hastası çıktı ve profesör çok hızlı nefes alıp verir miydi karnı hizli hizli inip şişer miydi demişti. bunlar bir belirti olabiliyor. özellikle cins kedilerde malesef ki kalp böbrek hastalıkları genetik oluyor. yalnız çok fazla kalpten böbrekten anlayan hekim yok bunun üzerine iktisat yapmış hocalar olması daha iyi, hiçbir sorun yoksa bile içiniz rahat eder. inşallah sağlıklıdır iyi günler