Hava Nemlendirme Cihazı Kuru Mamayı Bozar Mı?

queenaden

Merhaba klima bulunan odaya hava çok kuruduğu için nemlendirme cihazı aldım. Kedimin mama ve su kabı da bu odada hava nemlendirici cihaz da yakınında acaba mamasının bozulmasına sebep olur mu? Teşekkürler

3 CEVAP

GzdeAkbuz

Mamanin nem yapmamasi lazım akıllı mama kaplarinin içine bile kurutucu paket takılıyor
Günlük olarak mamasi tazeleniyorsa bir şey olmaz ama artan mamanin nemlenme ihtimali daha yüksek gibi çok dip dibe durmasinlar zaten klima dengeyi birazda olsa saglayabilir

queenaden

Mama kabı küçük olduğu için günlük tazeliyorum 1 gün bekliyor kabında en fazla maması. İstediği zaman yemeye alışık olduğu için böyle yapıyorum.

aslihan_e

Mama kabındaki mama ne kadar süre duruyor? Sürekli açıkta bekliyorsa zaten bozulma olayını bırakın vitamin değerlerinin çoğu kaybolur.