Kedim Gün İçinde 2 Kez Kustu

furkankayaa

6 aylık kedim bugün 2.kez kustu. İlkinde çok önemsemedim ama ikinci kez kusunca tedirgin oldum. Herhangi kıl tüy yumağı gibi bir şey yok sadece şişmiş öğütülmemiş kuru mama taneleri var kusmuğunda. Nedeni ne olabilir ciddi bir durum mu?

2 CEVAP

aslihan_e

Son bir ay içinde parazit ilacı verdiniz mi? Önce parazit düşünülür. Veterinere götürseniz iyi olur, ateşine baksınlar.

Poki

Öncelikle veterinere sormak iyi olur. Parazit olabilir veya başka bir sorun ama mamasını çok hızlı yediklerinde hazmedemedikleri için de o şekilde kusma mümkün olabiliyor, mamasını ne hızda yediğine bir bakın isterseniz.