Traş Sonrası Anestezi

Tosbikdumik

Merhaba bugün kedimi ilk defa traş ettirdim suan 4 yaşında . Taşınacağımız için 18 saat arabada bu sıcakta yanar diye onu düşündüğüm için yemin ederim evde tüy toplamak umrumda değil suan 2 saat oldu hala yatıyor çok ufak tepkiler veriyor veteriner normal dedi ama normalde elektirik süpürgesini görünce bile korkardı eminim çok stres oldu 2 gün sonra da yola çıkacağız bir de ev değişimi yaşayacak Suan onun icin çok üzgünüm bu stresini aza indirmek için ne yapabilirim traş ettiren var mı daha önce kedisini kaç saat sonra kendine gelir acaba

12 CEVAP

aslihan_e

Tüyleri onları sıcaktan koruyor, çok büyük hata yapmışsınız. Uzun yola gidecek, ev değiştirecek, hastalanmaması için dua edin.

Cennet29

Ztn büyük stres altında olan hayvanı daha da strese sokmuşsunuz malesef. Keşke araştırıp öyle karar verseydiniz. Hayvanlar hiç bir zaman traş edilmez. Tüyleri onları sıcaktan ve soğuktan korur bizim gibi terlemezler yani tüyleri gittiği için malesef kediniz serinlemicek güneşin tüm zararları derisini mahvedicek ve pskolojik olarakta vucudunda ki değişikliğe anlam vermicek. Birde traş için anestezi yazık değil mi hayvana traş için çok fuzuli bir hareket.

Tosbikdumik

O kadar pişmanım ki 4 yıldır asla tuyunu problem etmedim hep onun iyiliğini düşündük yemin ederim Suan vicdan azabından duramıyorum .

ssedef28

merhaba biz de bir hafta önce taşındık kedim mahvoldu 8-9 saatlik yolda hiç uyumadı sürekli miyavladı 5-10 dk susup tekrar miyavlıyordu en son eve yaklaştığımızda kucağımda biraz rahatladı kendini saldı artık uyumaya çalıştı ama arabayla bozuk olan yoldan geçtiğimizde dönerken vs uyanıp korkup tekrar bağırıyordu:(( tuvaletini arka koltuğa koymuştuk 4-5 defa durup tuvalete koydum ama yapmadı eve gelene kadar tuttu. arka bacaklarında küçük yaralar çıktı dış kapının önünde deli gibi miyavlıyor psikolojisi alt üst oldu. size tavsiyem kediniz boxta stres oluyorsa miyavlıyorsa arka koltuğa geçip kucağınıza alın ön tarafa kaçıp şoförü tehlikeye sokmaması için belden bağlanan tasmalar var onlardan kullanabilirsiniz. ben kedimi arkaya geçip kucağıma alınca miyavlaması kesildi pencereden dışarıyı izledi keşke ilk başta öyle yapsaydım. kedinizi tıraş ettirmişsiniz klima direkt ona vurursa hasta olur keşke tıraş ettirmeseydiniz

ssedef28

sakinleştirici olarak biofeline relax paste kullandım ben hiçbi halta yaramadı tavsiye etmiyorum

Tosbikdumik

Ssedef28 çok kibar ve naifsiniz teşekkür ederim önerileriniz için ben de kucağıma alacağım arka koltukta umarım en konforlu şekilde gider 🐞

Cennet29

Gimcat relax ürünü sadece pskolojik olarak rahatlatıyo herhangi bir baygınlık bilinç kaybı yada hareketsizlik yapmıyo. Sadece sinirleri yatıştırıcı örneğin 50 kere miyavlayacaksa 10 kere miyavlıyo. Ben kedimi veterinere şehir dışına götürürken kullanıyorum gidiş geliş 2 saat sürüyo yolculuğu daha rahat geçirmesini sağlıyo. Çok uzun saatli yolculuklarda size faydası olur mu bilemem yine aklınızda bulunsun

Poki

Yeterince üzülmüşsünüz zaten yapacak bir şey yok şimdi sadece onun sakinleştirmeye mutlu etmeye yönelik davranırsanız sizin için de onun için de daha iyi olur. sürekli yanımda durabiliyorsanız yanında olun, sevgi gösterin, sessiz konuşun, sevdiği oyuncakları yanında tutun. dokunulmaktan hoşlanıyorsa dokunun hoşlanmıyorsa uzaktan sevgi sözcüklerinde bulunup göz teması kurun. Sıcaktan ve soğuktan korumaya çalışıp Su içmeye teşvik edin. Gimcat relax kedimde tam ters etki yaptı ben şahsen kullanmam bir daha ama kediden kediye de değişebilir bilemem.

Minminik

merhaba lütfen gimcat relax paste kullanın veya bitkisel sakinleştiriciler var veterinerde onları kullanın ama içeriğini mutlaka sorarak alın

Cennet29

Gimcat relax işe yarıyo 2 saat öncesinde verin. Miyavlaması azalıyo bayağı

Tosbikdumik

Sakinleştirici bir kere kullanmıştım ama o da çok strese sokuyor bilinci tamamen açık sadece tepki veremiyor bu yüzden çok strese girmisti sonrasında . Teşekkür ederim yine de

Tolga_yay26

Gerçek veterinerler özellikle gerçek diyerek belirtiyorum kediye traş önermiyor Tüyler kedinin kıyafetidir ve koruyucusudur tarak var eldiven var ölü tüyü toplarsın kedi çokmu sıcakladı halsizleşti havadan şampuanını sür her yerine ıslak bir havluylada temizle bitti kendi kendini hem kurular dilinle hem serinler traş nedir arkadaş Eşekmi koyunmu bu tavsiye etmiyorum kimseye