Erkek Kedi Kısırlaştırma

Selen12

Merhaba. Evde 2 adet kedimiz var 1 dişi, 1 erkek. Dişi kedimiz yeni doğum yaptı 7 gün önce, bizde erkek kedimiz çok bağırdığı ve kızgınlığa girdiği için kısırlaştırdık. Erkek kedimizi operasyon sonrası eve getirdik ve dişi kedimiz içeri girer girmez saldırdı, ayrı odalara koyduk ama ne yapmamız gerekiyor eski hallerine dönmeleri için ? Dişi kedimiz bize de tıslıyor. Daha önce böyle bir durum başına gelen varsa yardım ederse sevinirim

2 CEVAP

Miusova

Dişi kediniz, yeni doğan yavrularını koruma iç güdüsü nedeniyle saldırganlaşması muhtemel. Ayrıca, erkek kediniz kısırlaştırma sonrası kokusu değişmiş olabilir bu durum dişi kedinizde stres ve saldırganlık belirtisi gösterebilir. Kedilerinizi bir süre daha ayrı odalarda tutun ve yavaş yavaş birbirlerine alıştırmaya çalışın. Zamanla kokusunu tekrar benimseyecektir. Kısırlaştırma sonrası ilaç ve ameliyathane kokusu uzun süre üstlerine siniyor.

Kısırlaşan kediniz ortam değiştirince kokusu bir nebze değişmiştir , ondan bu tepkileri vermişlerdir bir de annelik iç güdüsü malum