Kedim 3 Gündür Kayıp Ne Yapmalıyım?

Zeyneppamuk

Scottish British ırk iki kedim var ve tatil için farklı bir şehire geldik. Sessiz sakin kırsal bir yer olduğu için kedileri dışarıya çıkarmaya başladım. Kedilerim daha önce bir iki kaçma teşebbüsü dışında dışarıya çıkmadılar hiç. Erkek olan kedim çabuk adapte oldu dışarıda dolaşıp eve geliyor. Ancak dişi kedim çok korkuyordu ve hep odaya sokuluyodu. Saatlerce kaybolduğu oldu ve hep odadan çıktı. En son yine odaya saklandı ve birdaha ortalığa çıkmadı. Evi alt üst ettik ancak yok. Geceleri diğer kedimle birlikte sevdiği oyuncağı sallayarak arıyorum. Etrafa kuytu köşeye bakıyorum ama yok. Tüm komşulara sordum kimse görmemiş. Ne yapmalıyım? Kedim döner mi? Tanımadığı ve korktuğu bir yerde kedi nereye sığınır? Ne olur yardımcı olun .

5 CEVAP

Sukufe-Cici

Öncelikle tarım cebimde uygulamasini indirip kayip olarak isaretleyin bulan olursa veteriner size donus yapar.
Genelde yazlik yerlerde agac tepeleri veya pergole tentelerinin ustunde oluyorlar.
Sevdigi/sesini bildigi mamayi, oyuncagi ararken yaninizda tutun.
Etrafta karaya cikarilmis park halinde tekne varsa onun icine altina bakin.
Çok gecmis olsun. Omurden omur alan bir durum.

Sukufe-Cici

Ayrica bulundugunuz yerin yerel hayvan sahiplendirme sosyal medya hesaplarina kayip ilani verin.

Mini2019

kırsallar evcil hayvanlar için şehirden çok daha tehlikeli. umarım sağ salim bulunur.

Zeyneppamuk

Bulunduğumuz yer deniz kenarı değil. İlan vermeyi veterine gitmeyi gitmeyi düşündüm ancak veteriner daha merkeze düşüyor ve oraya kadar kimsenin haber edeceğini düşünmüyorum. Mısır tarlası var evin arkasında tarlayı her gece dolaşıyorum. Ancak mısırların içine giremiyorum.

Merhaba , kedinizin kum kabını kapınızın önüne bahçeye bir yere koyun , kaybolduysa %90 geri gelir