İç Paraziti Mamaya Karıştırsam Etkisini Görürmüyüm?

Baykusbey

Merhaba iç parazit hapını yutmuyor ağzını köpürtüm hepsini parçlayarak çıkarıyor hapı mamaya karıştırsam etkisi olurmu?

2 CEVAP

forbs

Hapi mamaya karistirsaniz dahi kediniz hapin kokusunu alip mamayi da hapi da yemeyecektir. Ic parazit haplarinin kokusu genelde agir oluyor ben de eskiden bu sekilde yedirmeyi cok deneidm ama asla olmadi. Hap yutturmak icin ozel aparatlar var bence bir deneyebilirsiniz ama o da olmazsa veterinerde yaptirmaktan baska pek bir careniz yok sanirim

dnz3434

Kesinlikle yapmayın.. çiğnenmemeli, ağzında çok kötü bir tat bırakacaktır ve zaten kokusundan muhtemelen onu yemek istemeyecek. Bir şekilde yutturmanızı öneririm.