Kedim Delirdi

Sevval9898

arkadaslar selam
degısık bır kedıye sahıbım kendısı sarman ve 4 yasında kısır gercekten delı delı hareketlerı var sureklı evden kacıyo yırtmadıgı sıneklık yok sureklı bıseyler kırıp parcalıyo bızı durduk yere dovuyo acıkcası ben bu kedıyı nasıl durdurabılırım kendıne dokundurtmuyo bıle

7 CEVAP

AhsenAise

Klasik sarman )) ender olarak sakin bir sarman çıkar o da bize denk gelmez )))
Yeni mi sahiplendiniz
Yahut şöyle sorayım,sizde büyüdü ise hep boylemiydi
Bir olay neticesinde mi normalin üzerinde çılgınlık yapmaya başladı
Yani tetikleyici bir unsur oldumu

GzdeAkbuz

Enerjisini atamayip bir anda patlamalari oluyor genelde bizimkide hele tuvalete girip ciktimi depar atiyor rahatlarinca anlam veremiyorum bu tavırlarına.
Sizde kedinizin ilgisini üzerine verebilecegi bir oyuncak falan deneyin derim kedi tüneli veya kedi simidi var üç katlı toplu öyle seyler dikkatlerini cekiyor genelde .
Sakinleştirici malt verebilirsiniz
Dişi kediler fareli oyuncaklara da bayılır genelde

Sm_Ft

Merhaba bir veterinere gitmenizi öneririm bununla ilgili antidepresanlar başlayabiliyorlar çok önermeseler bile....çok ileri boyuttaki vakalarda kullanımı mümkün bir veteriner ile görüşmenizi tavsiye ederim çünkü kısırlıktaki bir kedinin dışarıya sürekli çıkma, kaçma çabası falan normal değil belki de kısırlaştırma operasyonunda bir sorun oldu yani bir şeyler eksik yapıldı belki de ona da bir bakılsın diye düşünüyorum

Sevval9898

yenı sahıplenmedık 3 senedır bızımle ancak bu aralar cok fazla yanlıs anlamayın ama kudurdu yanı sureklı doberman olup bıze saldırıyo

AhsenAise

Belki sizin fark etmediginiz ama onu korkutan bir ses,bir olay ,bir hayvan birşeyler olmuş olmalı
Mümkün olduğunca sakin olun ,yanında yüksek ses olmasın , kapıların rüzgardan çarpmasını engelleyin ,başka hayvanlar ile onun yanında iletişim kurmayın

Miusova

Sarman kedi çılgınlığı diye bir gerçek var:) fakat birden agresifleşmesi normal bir durum değil elbette. Altında sağlık sorunları yatıyor olabilir veteriner davranış uzmanından tavsiye almanızı öneririm. Bunun dışında evinize kedinizin enerjisini yöneltebileceği tırmalama evi oyuncakları alabilirsiniz.

Benim doktorum erkek kediler kısır olsa bile ara ara kızgınlık belirtilerini gösterebilir , yaramazlık saldırma vs. Yapabilir normal dedi , ama gimcat sakinleştirici makro deneyebilirsiniz bence