Kedimin Ağzı Kokuyor

Sm_Ft

Merhaba arkadaşlar kedimin ağzında sık sık mide bulandırıcı bir koku oluşuyor yani iç dış parazitlerini sürekli yaptırdığım halde bunun nedenini çözemedim ne yapabilirim

8 CEVAP

AhsenAise

Çürük diş,ağız içi enfeksiyon,kullanılan mama
Sekiz aydan küçükse diş değişimi
Bunlar ağızda koku yapabilir

mrssekola

Vücudunda enfeksiyon varsa ağız kokabilir. Ya da dişleri ve diş etlerinde sorun olabilir. Eğer keyfi yerindeyse ağız içi değerlendirilmeli. Bir bakabilir misiniz rengi bozulmuş sarı kahverengi vs diş var mı? Diş etleri normal mi? Bir de bazı ucuz mamalar da yapıyor bu sorunu. Yaş mama yedikten hemen sonra da koku olabilir.

Sznyll

düzenli diş ve ağız bakımı yapabilirsiniz kedilere özel macun ve fırçalar var haftada bir kaç kere yapsanız bile azalır koku önceden veteriner kedim için fısfıs vermişti o da baya azaltmıştı kokuyu dr.nature’s dental care kullanmıştım yediği mamadan kaynaklıda olabilir ya da dişlerinde kokuya neden olacak problemler olabilir

Sm_Ft

Cevap veren herkese teşekkür ederim

Diş etlerinde ya da dişlerinde sorun yok. 6 aylık oldu diş değiştireceğini sanıyorum. Sanki ağrısı var bişeylerle kaşımaya çalışıyor gibi. Forçalama yapıyorum ama çok düzenli değil doğrusu. Onun dışında Üst damağında ufak bir kızarıklık var sadece o yapar mı?

Sznyll

6 aylık olduğu zaman yeni dişlerinin çıkmış olması lazım süt dişleri 3-4 aylıkken düşüyor diye biliyorum damaktaki kızarıklık başka şeylerin belirtiside olabilir veterinerin görmesi daha doğru olur

AhsenAise

8 aya kadar diş değişimi olur ,bir hekim görse daha net bir bilgi edinirsiniz

Alaskaa

Ağız spreyi veya britcare dental kullanabilirsiniz ben çözümü onlarda buldum

SevimliCadi

Yediği mamalardan kaynaklı olarak ağız kokusu bir yere kadar normal aslında... Ama mide bulandırıcı kadar diyorsanız, normal değil bu. Biz göremesek de dişinde/diş etinde bir enfeksiyon olabilir. Kaşıyor gibi yapıyorsa ağzında bir şeyler vardır. Bir uzmana göstermenizi tavsiye ederim.