Çenesinin Altını Kaşıyor

mrssekola

Kızım 2 yaşında. Sürekli çenesinin altını kaşıyor birkaç aydır. Dış parazit ilacı var. Pire tarağıyla da tarıyorum pire sorunumuz yok. Sadece çenesinin altını kaşıyor. Koyu renkli olduğu için akne sorunu var mı bilemiyorum. Porselen mama su kabı kullanıyoruz. Neden olabilir?

1 CEVAP

Miusova

Birkaç olası durum var bu kaşıntıyla alakalı;
Feline Akne(Kedilerin çene bölgesinde çıkan siyah nokta kabuklumsu bir yapı ve koyu renkli kedilerde gözle görüp tespit edilmesi zor bir durum)
Enfeksiyon(bakteri ya da mantar türemes)
Alerjik cilt reaksiyonları(yediği mamalar alerjiye sebebiyet vermiş olabilir)
Veteriner desteği almanızı öneririm çeşitli merhem tedavileri ya da beslenme diyeti ile tedavi sürecine başlayabilirler.