Yeni Yavru Kedi Eve Nasıl Alışır?

ECRNR

Daha dün yavru bir kedi aldık ama önceki evine alıştığı için bizden kaçmaya başladı. Sevmeye çalıştık ama istemedi. Şimdi 2 gün oldu onu rahat bırakmaya başladık. Koltuğun arkasında uyuyor. Ama çok nadir yemek yiyor ve su içiyor. Tuvaletini yapıyor mu emin bile olamıyoruz. En kısa sürede nasıl bize alışır? Ayrıca geceleri uyumuyor, onu uyuması için yalnız bırakınca ise miyavlıyor , bizde kıyamadığımız için yanına gidip uyumasını bekliyoruz. Bu arada evde az kişi olduğunda koltuğun arkasından çıkıyor ve bize yanaşıyor. Ama birisi geldiğinde, ortam kalabalık olduğunda tekrardan koltuğun arkasına kaçıyor , en ufak kapı sesinden bile korkuyor.

1 CEVAP

Miusova

Merhaba, yeni bir ortama alışmaya çalışan kediler çekingen ve utangaç olabiliyor. Kediniz kendini güvende hissettiği yerde uyumayı tercih ederler, sizin miniğiniz güvenli bölge olarak koltuğun arkasını belirlemiş:) kediniz henüz keşif aşamasında ona zaman tanıyın kokulara alıştıkça ev halkına yanaşmaya başlayacaktır. Bu arada evde bir anda fazla insan kalabalığı yüksek sesler vb. durumlarda kedinizin koltuk arkalarına sinme durumu çok normal kediler kalabalıktan ve yüksek sesten hoşlanmazlar. Kedinizle aranızda ki bağı güçlendirmek için ona sakince yaklaşın, ödül maması, kremalar ile onun gönlünü alabilirsiniz. Benim kedim 1 yaşında olmasına rağmen eve yabancı biri gelince hemen yatağın altına kaçıyor ve misafirler gidene kadar çıkmıyor, hele bir de küçük çocuk varsa aman aman:)