Sokak Kedisi Vejinal Akıntı

eminne33

sokak kedisi var vejinal akıntısı var o tek başına geçer mi kısırlaştırmak istemiyoruz bilgisi olan yaza bilir mi

5 CEVAP

Miusova

Bu bir sağlık sorunu belirtisidir ve kendi kendisine geçme olasılığı çok çok düşük. Akıntı sebebi vajinal enfeksiyon, rahim iltihabı ya da tümör olabilir. Veterner ihmali kedinin ciddi sağlık sorunları yaşamasına sebep olur. Kediyi kısırlaştırmak onun genel sağlığı ve uzun süreli refahı için gerekli olabilir. Çok gecikmeden veteriner kontrolünü yaptırmanızı öneririm.

Sabisim

Dişi kediler zaten sürekli kızgınlığa girmekten ve doğurmaktan vajinal sorunlar yaşıyorlar

Tolga_yay26

Doğum yaptıysa içerisinde yavru kalma olasılığı var kediler bazen kıskandıkları için yavrularının hepsini doğum yapmazlar yada hiç yapmayarak erteleyebilirler günlerce veterinerin ilk söyleyeceği rahim iltihabı kısırlaşması gerekiyor ölür yaşamaz gibi benzer ifadeler kullanacaktır röntgen ultrason vs bunları söyleyip sonra antibiyotik verir röntgen işe yaramayabilir ultrason daha önemli bu arada ve veterinerin %50 haklı olma payı var %100 değil öncelikle kedinin genel bi durumuna bakın yemek yiyor su içiyor tuvaletini yapıyormu akıntı ne renk pembemi sarımı şeffaf jel gibimi kedide sürekli miyavlama varmı karnını dinleyin tıktık sesler geliyorsa yavru kalmış olabilir canlı cansız bu konuda birşey diyemem ölü yavruda olsa göbekten beslendiği için ölü yavruda büyüyor karnında ama canlıda olabilir bunu ancak ultrason gösterebilir

Rahim iltihabı ölümcüldür , kısırlaştırma kararı vermelisiniz , öncesinde crp bakılmalı , antibiypterapi görmelidir kan sonucuna göre

eminne33

kedinin akıntısı sarımsı ve kokusuzdur karnında şişkinlik yok gayet rahat ve oynuyor yani bir hafta önce doğurmuş çocuklarına bakmadı sadece akıntısı yavaş akıyor arada sırada ve kokusuz