Dişsiz Sokak Canı Besleme Önerisi

HaydutveNazli

Merhabalar, annemin kapıda baktığı kedilerden biri uzun zaman sonra ağzı çok kötü halde geldi 10 gün tedavi oldu ön dişleri hariç tüm dişleri çekildi, tekrar kapıya bıraktığımda travmatize oldu hep bakçede hiç kıpırdamıyor 40 gündüt hergün vitaminle yaş mamayla kaliteli kuru mamayla besliyorum. Ek öneriniz var mı? Evde bakamadığım için çok üzülüyorum. Patisiyle bazen mama yemeye çalışıyor:( bugün iki kere kuru mama boğazında kalır gibi olmuş , veteriner kuru mamayı yiyebileceğini söylediği için veriyoruz. Sokak canları için evde yaş mama tarifiniz var mı

4 CEVAP

GzdeAkbuz

Haşlanmış yumurta püre haline getirin birazda sulandırın yaş mama kıvamında hatta daha ucuza denk geliyor bir paket yaş mamadansa 30lu yumurta benim kedim evde ne zaman yumurta kokusu alsa kapidan ayrılmıyor

SevimliCadi

Kuru mamayı yiyebilir ancak tanelerin ufak olmasına dikkat edin. Bizim bahçede de dişsiz bir kedi var. Mito'yu doprudan yutuyor ancak Micho'nun taneleri büyük diye yiyemiyor.

Tavuk, havuç, kabak ve bir tutam zerdeçalı tencerede pişirip biraz haşlama suyuyla birlikte blenderdan geçirebilirsiniz. Bu sebzeler dışında mevsimine göre bal kabağı ve brokoli de kullanıyorum. Tavuğu az koyduğum zaman protein oranını yumurta da koyarak yükseltiyorum ben. Tavuk ciğeri kullanacaksam havuç koymuyorum, fazla A vitamini tüketmiş olmasınlar diye...

HaydutveNazli

şuan reflex ve properformance ya da micho ile besleniyor. mito harici yine küçük taneli öneriniz var mı? kısır olduğu için arada üriner tablet veriyorum vets plusın

SevimliCadi

Felicia'nın kuzulu ve somonlu yetişkin mamalarını tester olarak alıp denemiştim. İkisinin de tanecikleri ufak, bahçedekiler de severek yemişti.