Kedi Kısırlaştırma Hakkında Acil

Kedim 14 aylık yarın kısırlaştıracagız doktor yarın 10 da getirmemizi söyledi ve 1 den önce maması suyu kesmemizi vermememizi söyledi ancak ben 1.30 civarı son kez yesin diye yas mama ve su verdim hatta çok yedi sorun olur mu sizce bir de doktor anesteziyi damar yoluyla verecekmiş bu bir sorun mu gaz anestezisi daha mı iyi aklımda soru işaretleri var

3 CEVAP

Tuanaalsk

Gaz anestezi tabiki daha iyi diğer durumu veterinerinize bildirin mutlaka

SevimliCadi

Anesteziden 8-10 saat öncesinde bir şeyler yememesi gerekiyor. Yarım saatten bir şey olacağını sanmam. Gaz anestezi daha iyi olur; hem gaz anestezisi bünyeden daha çabuk atılır hem de sonrasında oluşabilecek komplikasyon vs. diğerine göre daha azdır.

Biz 2 gün önce kısırlaştırdık gece 22.30 da verdik son mamayı tavsiyem katı anestezi değil Biz gaz anestezi ile kısırlaştırma operasyonu uyguladık gaz anestezi ile kısırlaştırın daha güvenli.