Kedi Diş Bakım Önerisi

Tolga_yay26

Merhabalar kedinizin diş bakımını ne ile yapıyorsunuz parmak fırça yada kedi diş fırçası hangisiyle daha kolay oluyor önerileriniz nedir ileride tartar diş iltahabı bu ciddi sorunlarla karşılaşmak istemiyorum karşılaşmak istemiyorum veteriner ağız bakımı diyor ama parmak fırçayla fırça arasında kaldım öneriniz tavsiyeleriniz nedir en azından konuyu gören başka evcil dost sahipleride fikir sahibi olmuş olurlar

5 CEVAP

ssedef28

merhaba ben de kedimin dişlerini fırçalamaya başladım ama benimki hiç izin vermiyor parmağımı koparacak gibi ısırıyor parmak fırçasıyla fırçalarken. başlangıçta gazlı bezle fırçalayıp daha sonra parmak fırçası en son normal diş fırçasına geçiliyormuş. sizinki izin veriyorsa normal fırçayla daha iyi temizleneceği için onunla fırçalayabilirsiniz ama agresif bir kediyse kesinlikle aşamalı bir şekilde devam edin. fırçaya alışıp izin vermesi aylar da sürebiliyormuş birkaç günde izin vermesini de beklemeyin

Sznyll

benim kedim normalde çok saldırgan bir kedi taranmayı tırnak kesmeyi bile zar zor yapıyorum diş fırçalamak için küçük çocuklara kullanılan ufak fırçalardan almıştım ağız içine kullandığım spreyle ıslatıp o şekilde fırçalıyordum pek izin vermesede kendisi oyun yaparken fırçayı ısırıyordu o şekildede yapabilirsiniz

Tolga_yay26

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için

GzdeAkbuz

hipet sıvı probiyotik suyuna damlatip kullaniyorum kisirlastirmayla beraber agiz temizliginide aradan cikardim ama ilerleyen zamanlarda ne kadar geç olusursa o kadar iyi bende tartari azda olsa engellesin diye bu damlayi kullaniyorum daha oncede royal caninin oral care mamasini yedirdim

BLCNuray

Ben de ağız bakım solüsyonu ve kulak çubuğuyla temizliyorum