Kedim Mantar Var Galiba

78kedi78

Bugün kedimi severken patisinde ve kolunda mantara benzeyen bi kızarıklık fark ettim mantarsa travazol ve crystalin iyi gelirmi ?

12 CEVAP

tyguler

travazol krem oldugu icin onu yalarsa midesi bozulabilir crystalin cok etki yapmaz eger mantarsa. veterinere gitmeniz daha iyi olur cunku eger mantarsa yayılır eger ki mantar degilse de onun kremini verirler. mantar icin ecosin kullaniliyor ama hazırlanisini bilmiyorum videoları vardi internette onlara bakabilirsiniz

muslumemi

Top kekik kullanmıstık biz crystalinle birlikte, birde veterinerimiz dermacumin kullanmamızı söylemişti hangisinin yararı oldu bilmiyorum ama geçti şükür

Gozaydin

3 kedimde dönem dönem mantar oldular. Bağışıklık sistemi düşünce ,antibiyotik kullanımına bağlı olarak, stresten ,yer değişikliğinden vs mantar olmak için bir bahane buldular malesef. Tedavisi meşakkatli . Kedinizde mantar olabilir , mutlaka veterinere gidin ve tecrübelerime dayanarak kesinlikle mantar aşısı yaptırın aksi takdirde süreç çok uzuyor . İlk aşıda mantar artar, 2 aşıda toparlanmaya başlar hatta iyi bir bakımla tamamen iyileşir. Kediyi izole etmenizde fayda var,size de bulaşır . Kremlerini sürerken mutlaka eldiven kullanın. Travazol işe yarar ama tek başına yeterli değil.

dxanny

Benim kedimde de bunlardan farkettim yarın veterinere götürücem ama çok anlayacaklarını düşünmüyorum tavuklu mamadan mı oluştu acaba sizinki

78kedi78

Tavuklu mama ile ne ilgisi var ki ?

dxanny

Bazıları uzun süre tavuklu mama kullanımından mantar olabildiğini söylüyor bende tam bilmiyorum

78kedi78

Yıllardır tavuklu mama yiyor hiç mantar olmadı

78kedi78

Sıcaktan olabilir mi acaba ?

BLCNuray

Top kekik suyunun işe yaradığını söyleyen de çok deneyebilirsiniz

78kedi78

Veterinerim Travazol ve crystalinle kullanın dedi umarım işe yarar

dxanny

@Gozaydin çoğu kişi mantar aşısını yapılmaması gerektiğini söylüyor yan etkilerinden ötürü

78kedi78

Bebeklikten beri mantarla savaşıyorsuz kedimle beraber kaç kere mantar aşısı yaptım ama hiç biri işe yaramadı napıcamı artık gerçekten bilmiyorum