Kedimde Mantar Gibi Yaralar Var Hangi Mamayi Kullanmaliyim

dxanny

Şuan bozita indoor kısırlaştırılmış tavuklu mama kullanıyorum bozita active kuzulu tahılsız kısırlaştırılmış mamaya geçmeyi düşünüyorum ama tahılsız olduğu için böbrek sorunları yaratabilir mi ? maması da bitmek üzere ne yapacağımı şaşırdım☹️

9 CEVAP

Mini2019

mantarlar ve yaralar mamayla iyileşmez maalesef.

dxanny

veteriner hekim çok tecrübeli değil (büyükbaş ile ilgileniyor) ilaç ve aşı tedavisi yapacağını söyledi bende mantar aşısı diye düşündüm daha götürmedim mantar aşısı öldürebiliyormuş şuan kedi için ne kullanmam gerektiğini bilmiyorum

simbakedi

tahılsız mamanın böbrek sorunu yaratma gibi bir etkisi yok ki, ilk defa duydum. ama tavuklu mamalar mantarı tetikliyor diye duymuştum. açıkçası daha bilgili bir veterinere götürmeniz gerekir çünkü yolun ne kadar başında yakalarsanız bu hastalığı o kadar az maddi ve manevi hasarla atlatırsınız. sdaece mama değişimi de gidermez çünkü

dxanny

yaşadığım yerde gerçekten deneyimli hiçbir veteriner yok cihazları da yok hatta ense kısmında baya pembelik var sanırım yayılmış internetten %100 etkili ürün arıyorum sabahtan beri bulamadım hala birşey yapamiyorum yok mu kesin bir çözümü veterinere goturemiyorum çünkü :(

simbakedi

ya böyle mantar demek hemen veterinerlerin yapabileceği bir şey değil bildiğim kadarıyla bir şey sürüp özel aletlerle bakıyorlar. isterseniz başka yakın şehirlerden arayıp yardım isteyebilirsiniz kendi veterinerinize güvenmiyorsanız. benim gerçekten bilgim yok, soru cevapta sol tarafta arama bölümü vardı, oraya mantar yazıp inceleyebilirsiniz isterseniz. ama ilaç vs ise internetten de söylemeyin bir yer getirtsin eczane ya da vet cünkü internette sahteyse kediyi zehirlemeye kadar götürebilir

ssedef28

merhaba yaşadığınız yerde deneyimli veteriner yoksa yaralarda kullanabileceğiniz ürünlerin de internette satışı yok malesef sadece kliniklerde bulunuyor. ync derma cure spreyi araştırıp bulunduğunuz yerdeki veterinerlere bakın belki bulabilirsiniz. mantar olup olmadığını bilmediğiniz için gidip mantara etkili ürünleri alıp kullanırsanız mantar değilse boşuna kullanmış olursunuz belki daha kötü hale gelir. mantarda ecosinle doğru uygulamayla tedavi edilebilir. bir ürün kullanacaksanız kedinize boyunluk takmanız şart yalayıp kaşımaya devam etmezse daha hızlı iyileşir

dxanny

İneklerle koyunlarla ilgilendikleri için dediğiniz ürünün olma ihtimali sıfır mantar olup olmadığını bilmiyorum ama bana mantar gibi geliyor fotoğrafını keşke yukleyebilsem buraya ama uygulama 2 saat donuyor yüklenmiyor ync cure'ü WhatsApp dan iletişime geçsem belki olur da mantarsa işe yarar mı ki buradaki veterinerler yüzünden 4 yıldır benimle olan kedimi kaybettim sadece 1 yavrusunu doğurabilmişti sonrasında veteriner köye gittiği için geç sezeryana aldilar felç kaldı ve öldü daha sonra merkezden şuan mantar olan kedimle birlikte sarman bir kedi sahiplenmiştim onada günlerce kusuyordu götürdüm kusma ilacı yaptılar yanlış tedaviymiş sonra tek başıma merkeze götürdüm parvo virüsü çıktı 2 hafta tedavi ettiler iyileşti dendi sahiplendiğim kişiler vardı orda onlara verildi fakat durumu sonra tekrar kötüleşti oda öldü. Şuan ki kedim için çok endişeliyim veteriner mantar aşısı ve iç dış parazit yapacağını söylüyor götürmesem mi acaba?

ssedef28

mantar mı değil mi bilmeden mantar aşısı yaptırmayın mantar olsa dahi mantar aşısı yaptırmayın. https://ty.gl/ehscjc21c3 bahsettiğim spreyin satışını buldum bir yerde linkteki ürün. bu spreyi her gün 2-3 defa birkaç fıs yaraya sıkıp kullanıp gözlemleyin arkasında nasıl kullanacağınız yazıyor zaten yara şu an ıslak iltihaplı bir görünümdeyse birkaç gün kullandıktan sonra kurumaya başlayıp kabuklandıysa kullanmaya devam edin tüyleri minik minik çıkmaya başlayınca 1-2 günde bir sıkmaya devam edersiniz ama kedinizin yalayıp kaşımasına kesinlikle engel olmanız gerekir. mantar değilse bu spreyle büyük ihtimal iyileşir çünkü benim kedimin arka bacağında stresten iltihaplı büyük bir yara olmuştu bu spreyle bir haftada yara geçti tüyleri de kısa sürede uzamıştı

dxanny

Merhaba dediğiniz ürünü akşam sipariş edicem yalamaması için boyunluk da sipariş etmeyi düşünüyorum ama yaralar zaten çoğunlukla boynunda var o bölgeyi kapatır diye kararsızım eğer iyileşmezse mantar oluyor sanırım onun için sonra ecosin kullanmaya başlarım bu marka gerçekten iyi urinary cure maltini almayı düşünüyordum bu yaralardan önce umarım iyileşir cooook teşekkür ederim tavsiyeleriniz için gerçekten 🥲🫶🏻