Aşı Sonrası Halsizlik

Hllclkkt

Kedim dün aşı oldu dün akşamdan beri sürekli uyuyor yürümede güçlük çekiyor kendisine dokunduğumuzda canı acıyormuş gibi ses çıkarıyor veterinerimizle görüştük aşıyla alakası olmadığını söyledi. Daha önce böyle birşey başına gelen varmı acaba ne yapmamız lazım.

11 CEVAP

ursaminor

Peki lösemi aşısı için test yaptılar mı öncesinde? Bu kadar sıkıntılı bir aşıyı nasıl olur da rasgele bir yerine yapabilirler aklım almıyor. Siz yarın sabah derhal başka veterinere gidin. Çünkü lösemi biraz sıkıntılı bir aşı. Sizi korkutmak ve boşuna üzmek istemiyorum ama tedbirinizi asla elden bırakmayın.

ursaminor

Ne aşısı oldu? Sırtından mı yoksa kalçadan mı yaptılar aşıyı? Bu iki soru kilit teşkil ediyor.
Karma ve kuduz gibi agresif aşılar sonrasında iştahsızlık, ateş, halsizlik yapabilir. Bu durum 2 gün kadar sürebilir. Ancak iç parazit sonrası yürüme zorluğu çekmesi normal değil.

Bu ilk aşısı mı? Daha önce aşı oldu mu hiç? Çünkü bazı kedilerin aşılara karşı toleransı düşük oluyor. Bu durumda kuduz ve karma haricinde aşı yaptırmamanızı tavsiye ederim. İç-dış parazitin her ikisini de damla olarak uygulatabilirsiniz. (veya hap elbette).

ursaminor

Acaba durum nedir? Pamuk nasıldır?

egilmez

Aşıdan sonra bir ayagında hafif topallama durgunluk ve benzeri durumlar olabiliyor bazen tabi bu durum ertesi günde devam ederse bu normal degildir baska bir veterinere götürüp baktırmalısınız yanlıs bir ası ve yan etkisi olabilirde

aleynacamgoz

ne aşısı oldunuz? benim kedimde de oldu bu dediğiniz belirtiler karma aşıdan sonra 1.5gün sürdü sonra kendiliğinden düzeldi

aleynacamgoz

hatta bizimkinin iştahı da kesilmişti zorla bi şeyler yedirmeye çalışıyodum ama doktorumuzda olabileceğini endişelenmememizi belirtmişti ben yine de endişelenip mesaj atmıştım ama normal dendi, bence normaldir şuan 2günden sonrası sorun oluyor diye biliyorum o zaman bi veterinere götürürsünüz inşalah devam etmez

Hllclkkt

Daha öncede aşı oldu böyle olmamıştı. Lösemi aşısı yapıldı sakin olmafığı için havluyla bastırılarak kalçadan yapıldı. İç dış parazitte yapılcaktı aynı gün evde damla olarak uyguladım

Hllclkkt

Üstüne bastırılması beni tedirgin etti çünkü neresine yapıldığını tam olarak görmediler

Hllclkkt

Test yapılmadı

Gardrop

Allah yardım etsin inşlh kötü bisi yoktur

ccamurr

Aşı sonrası halsizlik genelde olur 24-48 saat gözlemleyin yoksa veterinere götürün birde aşı yapılan yeri ovun aşının dağılması için