Deri Ve Tüy Sağlığı

Ebru-c

Merhabalar, kedilerim için (2 yaşındalar) deri ve tüy sağlığı için ne kullanabilirim? Mevsimden herhalde aşırı derecede tüy döküyorlar.
Paw.daz ürünlerini kullandınız mı? Ya da iyi bir önerisi olan varsa sevinirim.

9 CEVAP

Mini2019

arkadaşlarımdan çok fazla duyuyorum bu aralar... malesef tüm kediler bu dönemde böyle..

tyguler

vitaminden cok mamanız önemli aslında cunku kaliteli bir mamanın icinde zaten verilmesi gereken vitaminler bulunuyor ve besleyicilik oranı da daha yuksek oluyor. benim kedim her zaman cok tuy dokuyor ve denedigim vitaminlerin hicbirinden fayda goremedim acıkcasi. simdi mamalari deniyorum ise yarayan bir sey bulucaz umuyorum. denediklerimi yazayım sizde fikir bulunsun
biofeline damla: 1 şişeyi duzenli kullandık ve sonlara dogru daha da artmıstı tuy dokumu
vmp cat paste: veteriner cok onermisti ama bu da işe yaramadı
biopetactive vitamin tabletleri: cok duzenli kullanamadım bunu ama zaten bagısıklıgı dusmesin amaclı almıstım bu da tuylerine bi yarar saglamadı
yummycare damla+vitamin: damlayı kullandim ama vitamini sevmedigi icin yediremedim pek faydası olmadı ama yine biraz azaldı

Ebru-c

Teşekkür ederim. Mama olarak proplan alıyorum. N&D kullandık uzun süre ama bazı sorunlar yaşayınca proplana geçtik. Normalde böyle tüy sorunumuz yoktu ilk kez bu kadar şiddetli tüy döküyorlar.

ssedef28

merhaba kedimi kısırlaştırdıktan sonra acana wild prairie mamaya geçtik 5 aydır tüketiyor tüyleri yumuşacık neredeyse hiç dökülmüyordu ama 1 aydır havaların ısınmasından dolayı sanırım tüylerini etrafta görebiliyorum. daha önce nd ve royal canin tükettiğinde tüyleri mat ve cansızdı şu an yediği mamanın tüylerinin parlak ve canlı olmasında büyük etkisi var. malt olarak dr claudersin taurinli maltını yiyor 1,5 aydır ben kedimin tüyleri yumuşak zannediyordum bunu kullandıktan sonra daha da yumuşak bebek saçı gibi oldu

simbakedi

aslında direkt mamayla bağlantılı. ben acana verirken kedime (pacifica) tüy dökümümüz oluyordu ama bizi rahatsız etmiyordu. artan fiatlardan sonra proplan, nd denediğimizde ise tüy dökümünü çok iyi gördük :D şu an hills diyet kullanıyor ve aşşırı tüy döküyor. ben o zamanlar biotin vs sormuştum veterinere ama gerek yok demişti ekstra ekstra seylere. yani biraz doğru mama bulmaya bakıyor ama bu dönemlerde ne kadar doğru mama olursa olsun döküyorlar doğaları gereği

honeypie1

Piyasada belli bir geçmişi olmayan, belli bir süre test edilmeyen ürünler kullanmamaya çalışıyorum.
ND protein içeriği yüksek bir mama ve içinde kediler için gereksiz bulduğum sebzeler meyveler var. Sadece kedi sahiplerini çekmek için doldurduklarını düşünüyorum.
Royal Canin Hair & Skins kullanabilirsiniz içerisinde EPA DHA Omega 3-6 bulunuyor.
Bu gibi durumlarda balık yağı kullanımı öneriliyor fakat henüz güvenilir bir marka bulamadım. Ayrıca dozunu iyi ayarlamak gerekiyor. En iyisi bu içerik olan bir mamayla desteklemek.

Ahudr

Kısır somonlu ise mama acilen birakin bu mamada bir sorun oldugu aşikar.Proplanin okyanus baliklisi fena degil tüy dökümune tavsiye ederim

Ebru-c

Hiç bilmiyordum, ne gibi bir sorun var?

Ebru-c

Ya bizim kızlar mama konusunda çok seçici azar azar alıp birçok markayı denedim ama sadece proplanı aşkla yiyorlar diğerleri bitmiyor eziyet oluyor onlara da bana da. Bu sefer hills alayım dedim yemediler. N&D zaten alerji yaptı. Protein oranı yüksek olunca bazı problemler yaşanabiliyormuş. Tüyleri parlak ve yumuşak çok şükür ki kızlarımın.