Yeni Bir Evcil Dost Ve Gerekenler

furkannshn

Selamlar hafta başı evimize yeni bir üyeyi kedi dostumuzu dahil ettik veteriner kontrolü yapıldı ilk aşılarını oldu bundan sonrası için birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim
Şu an eski sahibi Royal canin yedirdiği için o mamayla devam ediyoruz sizce değişmeli miyim daha iyi mamalar var mı? Cinsi ragdoll kırması ve sanırım yüksek kalite mamayla beslenmesi gerekiyormuş
Bunun dışında vitamin ve malt öneriniz varsa yazabilirseniz memnun olurum vitamin ne sıklıkla verilmeli birde
balık yağı şart mıdır
Longhair bi kedi o yüzden tüy bakımı içinde tarak aldım gün aşırı tarayacağım başka yapabileceğim bir şey var mı?
Son olarak sahibi hiç yaş mama yedirmemiş burda da henüz sadece kuru mama yiyor yaş mama ara sıra da olsa vermeli miyim
Ve diş bakımı için neler yapıyoruz?

2 CEVAP

Foxx

Yaş mama muhakkak vermelisiniz. Hazır almak zorunda değilsiniz. Kendiniz için haşladığınız tuzsuz baharatsız et, tavuk, balık gibi gıdaları suyuyla birlikte verebilirsiniz. Alışık olmadığı için başta yemeyebilir. Kuru mamasının üstüne bir iki çay kaşığı kadar ekleyerek alıştırabilirsiniz.
Uzun tüylü kedi için kedi çimi ve malt macununu eksik etmeyin. Macunda kendi deneyimim olarak markadan markaya bir fark görmedim.
Vitamin takviyesi kaliteli mama kullanıyorsanız gerekli olmuyor, ihtiyaca yönelik veterineriniz gerekli görürse verir.
Mama değişikliği düşünüyorsanız acele etmeyin. Öncelikle yeni evine alışmasını bekleyin. Ortam değişikliği ve strese bağlı iştahsızlık ve bağışıklık düşmesi yaşayabilir. Önceliğiniz beslenmesine probiyotik eklemek olmalı. Probiyotik kullanmak için kendinizin ishal ya da kabız olması gerekmiyor. Proplan fortiflora, symbiocure gibi probiyotikler internette ve veterinerlerde satılıyor.

AhsenAise

Cins ve bilhassa uzun tüylü kediler cilt hassasiyetinolan canlılar, protein oranı yüksek mama vermeyiniz , mümkün mertebe piyasa mamalarından uzak durunuz bravery güzel bir mama ,düşük gramaj alıp deneyiniz,yerli olarak pronature enginarlı mamayı deneyebilirsiniz
Bol bol büyükbaş sakatati haşlayıp verebilirsiniz,kanatlı etini az verin ,kanatlı eti ve türevleri ihtiva eden mamalardan uzak durunuz
Yazmayı unutmuşum,cins tüm kediler maalesef alerjiye en yatkın kedilerdir o nedenle daha dikkatli olmalisiniz