Kedi Isırığı Hakkında Soru.

yusha

Merhabalar,
Bugün bir tane bahçe kedisiyle oyun oynuyordum. Kedi daha yavru ve çok oyuncuydu, gayet sağlıklı görünüyordu sahipli bir kedi ama bahçede takılıyor genelde. Oyun oynarken kolumu ısırdı sevgi ısırığını olduğunu biliyorum fakat biraz anksiyetem var. Aşağıda ısırdığı yerin izini bırakıyorum. Sizce kuduz aşısı olmam gerekli mi? Bilenler lütfen yardım etsin. Teşekkürler

4 CEVAP

Sokak hayvanları ile ilgili iseniz , bir sağlıkçı olarak söylüyorum proflaktik kuduz ve tetanoz olmanız gerekiyor zaten bu ısırıktan açıkçası hiçbir şey olmaz :) ama bundan sonra da aşı sizi korur içinizde şüphe varsa hemen gidin kaybedecek bir şeyiniz yok işlemler basitçe halloluyor

yusha

Ekleme yapıyorum, kanama olmadı ilk saatlerde biraz gıdıklandı onun dışında bir şey yok.

Benide çok ısırıyorlar kanatıyorlar birşey olmadı şu zamana kadar tabii ısırdığı yeri temizliyorum eğer sağlıklı görünüyorsa birşey olacağını sanmam kuduz kedi görmüştüm bi kere onlar çok perişan gözüküyorlar

AhsenAise

Sokak hayvanları ile ilgilendiğim için ,bildiğim , tanıdığım kedi ve köpekler tarafından isirildim,tirmalandim her seferinde hastahaneye gitigimde tetanoz ve kuduz yapildi