Kedimi Tasmaya Nasıl Alıştırırım

Arkadaslar kedim iki yaşında tasmaya nasıl alıştırabilirim deneyimi olan paylaşabilir mi

9 CEVAP

Alismaz küçüklükten alisiyolar ben denedim az kalsın boguluyodu dislerine falan takılır aman

Cathorn

ne tür problemler oluyor

Pokecat

2 yaşından sonra çok zor bence. Özellikle çan filan varsa ucunda sesinden çok rahatsız olur

Derdedermanim

Tasmayı takmak zorunda değilseniz takmayın bel tasması dışında zorundada olsanız boyun tasması kullanmayın.

zekiSahbaz

Göğüs tasmasını biz balkona çıkacagımız zaman takıyoruz. Yalnız başın açıkmıyor hep yanında oluyorum ama yine de göğüs tasmasını takıyorum. Başta bizimki de yere yattı hareket etmedi bir 10 15 dk taktık çıkardık ertesi gün taktıgımızda kavga etti tasmaylaçıkarmaya çalıştı ödül maması verdik. evde ara ara takarak alıştırdık. şimdi huzursuz olmuyor. Boyun tasmasına gelince de çok dikkat etmeme rağmen olur da evden kaçarsa diye çok tedirgin oluyorum. en azından boynunda tasması olsun adı yazsın. üzerinde isim telefon numarası yazan künyelerden sipariş verdim ancak o da henüz gelmedi.

Aynen öyle boynundaki künyeyi hiç çıkarmıyorum bundan rahatsız değil zaten ben gövde tasmasını sormuştum :)

zekiSahbaz

Onu da dediğim gibi evde ara ara takıp ödül maması verip oynatarak alıştırdık :)

Normalde boynunda tasma var sadece gezdirme tasmasını taktırmıyor onu takınca kendini yere atıyor kalkmıyor

cakil_18

Bence de boyun tasması takılmamalı hayvanı bunaltmaya gerek yok, köpek gibi değil kediler.