Kedimin Mantarı Var Ve Artıyor Acil Yardım Edin

78kedi78

2 gün önce kedimin patisinde ve kolunda mantar fark ettim veterinere götürdüm bana Travazol ve crystalinle önerdi 2 gündür sabah akşam sürüyorum ama mantarın olduğu bölge iyileşmesi gerekirken artıyor antibiyotik de veremiyorum çünkü Kedimin alerjisi var ne yapacağım gerçekten bilmiyorum yardım edin lütfen

6 CEVAP

Ecosin tablet temin edip onunla yıkayabilirsiniz
Ecosin için
İçme suyunu kaynatın sonra soğumaya bırakın ve su 34 derece civarı olunca tableti suyun içine atın
Tablet suda çözündükten sonra çalkalayın iyice şişe yardımı ile yapabilirsiniz
20dk bekleyin biraz karıştırın ve karışımı sprey kutusu yardım ile sıkın derisine işlediğine emin olun sonrasında tarak ya da eldiven ile iyice yapabilirsiniz kalan spreyi eşyalara kullanabilirsiniz

Mini2019

Veterinere götürüp mantarın türünü öğrenin. Sonra uygun aşıyı bulup 2-3 doz yaptırın. Kesin çözümü budur

78kedi78

Ecosin nerde bulabilirim ?

Veterinerler satıyor internette daha uyguna da var

1 yemek kaşığı Tane kekiği 1 su bardağı kaynamış suda bekletin soğuyunca mantar olan yerlere sprey yardımıyla sıkın benim kedimin bu şekilde geçti

Tolga_yay26

Ecosini kullanmanın detayını birçok konuda bahsettim kullan
Kullanmadan 5 gün önce hiçbirşey sürülmemiş olsun
34.derecede hazırla derecesiz yapma içme suyuyla olacak kaynamış suyu plastik kabın içine boşaltıp 34 düşmesini bekle içine sadece derece ölçerin demir çubugu hariç hiçbi metalle temas etttirme suyu ılıtırken sonra at içineçözülsün o suyuda kapalı birşeye boşalt bende pompa var 2 litrelik onla yapmıştım suyuda 2 litrenin üstüne çıkartma zaten hazırlayınca 20 dakika bekle sonra o suyla kediye banyoda banyo yaptır yada fısfıs olarak sıkarak uygula patileri pati araları özellikle komple heryerini o suyla temas ettir sonra kediyi kendi haline bırak havlu saç kurutma mak kullanma ecosinle su çok artarsada kediye ertesi gün az daha sık yada evde şüphelendiğin yerlerede sık ayakkabı ayakkabılık paspas kedi tuvaleti paspası vs sirkeylede evi güzelce hijyenle ertesi gün kedinin mantara baglı kaşıntısı durmuş yada azalmış olacaktır 3 kere 1 er hafta arayla bunu uygulayın 21 gün geçmezse kedinin mantarı inatçıdır farklı tür olabilir top kekikde iyi geliyormuş bunlarıda denersin travazol kremlerde iyi krem ne kremi işte bunlar sonraki aşamalardı veterinerinizin deneme yanılma yoluyla tedavi sürecini uzatmasına izin verme temkinli ol acil şifa diliyorum patili dostunuza