Kısırlaştırma Sonrası Yavaş Yürüme Zıplayamama

Ben dükkanda baktığımız bir kediyi ibb de kısırlaştırdım 24 haziranda 26 sında teslim aldım hiçbir sorunu yoktu hareketliydi
Bugün farkettim ki yürüyüşü yavaşlamış ve çok iyi zıplayamıyor yüksek olmayan bir yere de 2 kere de zıplıyor dokunduğum anda homurdanmaya miyavlamaya başlıyor
Bu neyden kaynaklanıyor olabilir
Teslim aldığım günden itibare vitamin bağışıklık güçlendirici vs kullanıyorum

4 CEVAP

honeypie1

İki kerede zıplıyor derken zıplayıp başarısız mı oluyor? Kediniz dişi mi?
Yarasını takip edin kızarıklık ve iltihap var ise veterinere götürmeniz gerekli.
Vitamin ve bağışıklık güçlendiriciyi veteriner gözetiminde mi kullanıyorsunuz?
Fazla gelen takviyeler zehirlenmelere yol açabilir. Dozajı çok önemli. Bazı vitaminler ve bağışıklık güçlendiriciler hali hazırda mamalar içerisinde belli bir oranda bulunuyor çünkü. Bir veteriner gözetiminde kullanmak doz hesaplama ya da neyi kullanmanız gerektiği konusunda daha sağlıklı olur.

honeypie1

Yarası ve dikişler ne durumda peki?

Evet ilk denemede başarısız olup ikincide atlayabiliyor bu mesafede yüksek bir mesafe değil normal box un üzerine çıkamadı ikinci de çıkabildi yani
Vitaminleri de veterinerin kendi kedime kısırlaştırma sonrası verdiği öneri üzerine veriyorum
Onlardan olduğunu zannetmiyorum ama neyden dolayı olduğunu sa bilmiyorum
Kedi 7 aylık dişi bu arada

Yeni soru açıkçp görsel ekledim bakarsanız öok sevinirim