Yavru Kedilerin Gözleri Rahatsız Yardım Edin

Günaydın sokakta bulduğum 2 kardeş kedicik gözlerinden rahatsız sarı oğlanın gözleri hep öyle yarım bakıyor gibi kız kardeşinin sol gözünden sarımsı sıvı akıyor temizledim ve üzerlerinde çok aşırı pire var. Onlara nasıl yardım edebilirim ?

6 CEVAP

Poki

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Ben bahçemdeki yavruların gözlerini şu şekilde kurtarmıştım belki bir fikir olur; öncelikle Crystalin antiseptik suyu pamuğa sıkıp gözlerini siliyordum daha sonra tobrased göz damlası damlatıp yine tobrased'in kremini hiç aksatmadan 2 hafta boyunca gözlerinin içinden fazla gelmeyecek şekilde sürdüm. Eğer uygularsanız umarım yararlı olur.

SevimliCadi

Merhaba, fotoğrafta çok net göremedim ama kedilerin üçüncü göz kapakları enfekte olmuş sanırım. Bu şekilde olan kedilere ben şunları yapıyorum:

Crystalin'i veya çayı pamuğa döküp gözlerini temizliyorum. Ardından 1-2 damla gentagut damlatıyorum. En son da terramycin sürüyorum.

Mümkünse sabah ve akşam, değilse günde bir olacak şekilde uygularsanız birkaç güne geçer.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için buradan cevap alamayınca veterinere sordum Genta göz damlası kullanmamı söyledi günde 3 kez birer damla olarak gözleri iyileşene kadar ve iç dış parazit yapmamı inşallah yavrucuklar iyileşir daha çok küçükler :( etkili pire damlası veya sprey markası önerebilirmisiniz bana acaba??

Broadline iç dış parazit damlası etkili diye biliyorum ben kendi kedime vet tavsiyesi üzerine onu kullanıyorum uygulaması da basit
Eğer kiloları uygunsa kullanabilirsiniz sonrasında ertesi gün vs güzelce pire tarağı ile tararsanız bir sorun olmaz
Eğer pireler ile baş edilemeyecek bir hal varsa ortada vet ilaçlı yıkama yapar zaten

Broadline iç dış parazit damlası etkili diye biliyorum ben kendi kedime vet tavsiyesi üzerine onu kullanıyorum uygulaması da basit
Eğer kiloları uygunsa kullanabilirsiniz sonrasında ertesi gün vs güzelce pire tarağı ile tararsanız bir sorun olmaz
Eğer pireler ile baş edilemeyecek bir hal varsa ortada vet ilaçlı yıkama yapar zaten

Teşekkür ederim cevabınız için bende bakıcam tavsiye ettiniz damlaya inşallah kurtulurlar pirelerden vete götürmem şart madem çünkü kilolarını bilmiyorum