Kedisi Hiç Kuru Mama Yemeyenler

Venusss33

Kedim 3 yaşına girdi bu ay dişi ve kısır değil sahiplendiğimden beri cok cılız bi kedi asla kuru mamayı severek ve düzenli yemiyor günde 1 çay bardağı mama yemesi lazımken yarısından daha az yiyor ben zorla yediriyorum hiç mama yemediği günler 2.5 kg tahminen kedime nasıl kilo aldırabilirim yaş mamayla veriyorum yaş mamasını yalıyor kuru mama kalıyor altta tavuk suyuyla veriyorum yemiyor çeşitli vitaminler suruplar kullandım ama nafile 🤦🏻‍♀️ bilen bilir bu uygulamaya ilk geldiğimde de bu sorunla karşı karşıyaydım hala aynı..

3 CEVAP

AhsenAise

Sağlıklı bir kedi ise az mama yemesi sorun teşkil etmez,
Ev yapımı yaş mama yiyorsa daha sık veriniz ,haftada 4 öğün gibi
Vitamini hekimimiz bir haftalık kullanım sonrasi bir ay ara verin demişti ( sağlıklı kediye takviye amacıyla ) yahut hafta da iki kez verilmesini önermişti,fazlası karaciğer başta organ tahribatı na yol açabilir,
Kediler aroması daha yoğun olduğu için orta segment mamaları daha iştahla tüketiyor
Orta segment mama ile elinizdeki mamalari karıştırıp vermeyi deneyiniz

Venusss33

Kullandığım mamalar hills tavuklu balıklı, ND narlı tavuklu, acana bountiful cat, proplan tavuklu somonlu iki çeşidini de denedim yemedi,virbac somonlu, royal canin baby cat ve daha aklıma gelmeyen bir kaç çeşit mama... hiç birini yemiyor arkadaşlar sipraktin diye bi şurup vardı iştahını çok iyi açıyordu ama baya yan etki yaptı minik kızımda sinir yaptı

honeypie1

Mamayı ılık + üzerine su ekleyip vermeyi denediniz mi? Ilık olduğunda kokusunu daha iyi alıyorlarmış.
Proplan pate (ezme) alabilirsiniz yalayarak yiyebileceği.