Kediden Yumurta Gibi Şeyler Dökülüyor

Arkadaşımın kedisi 3 gündür resimde eklediğim gibi yumurta, tohum benzeri şeyler döküyor, bugün veterinere götürdü ama veteriner bir teşhis koyamadı ama parazit değil demiş, kedinin dışkısında bu yumurta benzeri şeyler yok sadece kedinin kürkünde var yattığı yerlere dökülüyor bu şey. Bunun ne olduğu hakkında bilgi verebilecek biri olursa çok sevinirim

10 CEVAP

Emirrckr

Veteriner nasıl teşhis koyamamış anlamadım acaba farklı bir hekime mi götürseniz?
Çünkü bunlar en bilinen iç parazitin yumurtaları,genelde poposunda olur ve yattığı yerlere düşer ama tüm vücudunda varsa evet farklı bir şey de olabilir.

honeypie1

Parazit bu “tapeworm” diye geçiyor. Başka bir veterinere götürüp tedavi ettirmesi gerekiyor. İnsanlara da bulaşabilir.

Ahudr

Bunun çözümünü yasamis biri olarak hemen anlatayim eger kilosu 4 5 civari ise 3 gün üst üste yarim sekilde ic parazit hapi biz tenizol kullandik icirin.bir hafta sonra bir yarim daha verin yani toplamda 2 hap icmis olacak bu surede aksi sekilde gecmiyor mutlaka bunu uygulayin.Kac kilo kedi

Emirrckr

Susam tanesi gibi oluyor dediğim parazit yumurtaları.

Ahudr

Bu arada kedi sadece evde mi duruyor fare kuş vs temasi oluyor mu

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, kedi 6 kilo ve evdeki tek evcil hayvan, kuş veya fareyle teması yok ama evde bir bitki var ve arkadaşım kedinin bazen o bitkiyi yediğine tanık olmuş ve yakın zamanda evde gördüğü bir böceği de avlayıp yediğini görmüş

Ahudr

Yok bu kus yada fareden geciyor demisti bizim veteriner o yuzden sordum.Peki çiğ gida verilmis mi veya odul manasi ben de hala neyden kaynaklandigini merak ediyorum cunku.Benimkiler cati arasina falan da giriyolar fare temasi olabilir diye dusundum ama o donem cig odul mamalarindan da vermistim hala hangisinden kaynakli suphelerim var o yuzden soruyorum size de

Ahudr

6 kiloysa da yarim haptir zaten onun ölcüsü dedigim gibi 3 gün ustuste mutlaka versin ben guvenemedim veterinere birer hafta arayla vermistim ama gecmeyince tekrar mecburen 3 gun ustuste vermek zorunda kaldim o zaman gecti cok sukur

SevimliCadi

Veteriner nasıl teşhis koyamamış? Tenya yumurtası bunlar. Dışkıda yoksa, tenya yumurtaları daha ufak olduğu ve parazitler henüz gelişmediği için olabilir. Başlangıcı gibi görünüyor. Bahçede baktığım kedilerde de böyle oluyor, popo kısmında ve çevresindeki tüylerde görünüyor genelde. Gördüğüm gün iç/dış parazitini yapıyorum. Çünkü insana bulaşma ihtimali olan bir parazit bu. Kediyi en kısa sürede başka bir veterinere götürüp iç/dış parazit yaptırmanızı tavsiye ederim.

Veteriner sizin dediğiniz gibi hap vermiş aşıları yapılmış pire kaynaklı oluyormuş ama ev kedisine pire nerden geldi onu anlayamadım yemek hakkında veteriner ton balığını yasaklamış kuru mama haşlanmış et ve tavuk yiyebilir demiş ama kuru ve yaş mama kaliteli olması gerekiyormuş arkadaşımın kediye verdiği mama yeterli kalitede değilmiş