Kedim Yeşil Köpüklü Sıvı Kusuyor

meiiwoo

Bir iki gün önce toka yutmuş kedimiz bu sabahtan beri de aralıklarla sürekli yeşil köpüklü sıvı kusuyor veterinerimiz toka tıkanıklık yapmış olabilir dedi hiçbir şey yiyip içmiyor yalnızca kusuyor çok endişeliyiz bugün vaktinde yetişemediğimiz için yarın veterinere götüreceğiz belediyenin (veterinerimiz bütçemizin kısıtlı olduğunu bildiği için oraya danışmamızı önerdi ultrason vs işlemleri baya tutacağından) kötü yorumlarını gördükçe de korkuyorum belediyenin..sizce sebebi tokadan mıdır siz de böyle bir şey yaşadınız mı acaba?

3 CEVAP

Miaow

Tam emin olmamakla birlikte (veterinerler daha iyi bilir) gastrid oluşmuş olabilir. Benim kedimde çalı süpürgesinin parçasını yutmuştu köpüklü sarımsı-yeşilimsi bir kusmuğu vardı. Veteriner gastrid olduğunu söylemişti. Fakat şuan görmeden de konuşmak teoride kalır.

dxanny

Benim 6 aylık bir kedim vardı 2 buçuk aydir benimleydi çok enerjikti lakin bir ara sürekli yeşil kusmaya başladı veterinerler tecrübesizdi kusma ilacı yaptılar diğer veterinerlerde yanlış bir sürü iğne yaptılar 3 gün boyunca kusmaya devam ediyordu burda önemli olan idrarını veya dışkısını yapabilmesi ve kusmanın devamlılığı benimki idrar yolu tıkanmış idrarını yapamıyordu sabaha doğru kedi komaya girmişti 2 saat yol 1 saat arayış ile merkeze veterinere götürdüm bir kusmanın altından bir sürü şey çıktı resmen sonrasında ben geri döndüm yanında olamamıştım ondan sonraki günler kanlı kusma, kanlı ishal, röntgenide baya kötüydü bazi organları kan ile dolmuştu veteriner parvodan şüphelendi 2 hafta tedavi oldu yoğun bakımda iyileşti dediler bana ama tamamıyla değil daha kuru mama falan yiyemiyordu videodadan da kötü olduğu belliydi ordan sahiplendiğim kişiler kendi evlerine götürdüler fakat 2 gun sonra durumu daha da kötüleşti ölüm haberini aldım hiçbirşeyi yoktu sürekli benimle uyurdu kolumu ısırırdı sevecendi ama işte bir kusma ile başladı herşey amacım sizi korkutmak değil sadece Aralık ayında yaşadığım olayı anlatmak istedim inşallah sizin kedinizde de ciddi birşey yoktur fakat çok kusması iyi değil boğazı tahriş olur ve yemek yiyememekten bile Allah korusun durumu kötüleşebilir geçmiş olsun umarım iyileşir 🙏🏻

meiiwoo

çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için sizin de başınız sağolsun 😔🙏umarım iyileşebilir çişini yeni yaptı yeşil sıvı da beyaz şeffaf bir renge dönüştü umarım bizimle kalmaya devam edebilir birinci yılımızı doldurduk çok hareketli bir kediydi böyle hareketsiz halsiz görmek beni çok üzüyor inşallah veteriner iyi biri çıkar dualarınızı eksik etmeyin lütfen sağlıklı günler dilerim ❤️