Dişi Kedi Kısırlaştırma Tecrübeliler?

xvaleria_

Merhabalar dişi kedimi kısırlaştırdık 6. günümüzdeyiz kısırlaştırdığı gün yakalık takıldı benim kızım bazen ani tepkiler verebiliyor atlar zıplar diye ve yalar diye hala cıkarmadık ama yakalığı sevmedi doğal olarak kendini yalayamıyor diye onun haricinde tuvaleti normale döndü gibi ancak mamasını eskisi gibi cok yemiyor birazcık iştahsızlık devam ediyor onun haricinde dikişlerimiz temiz görünüyor yarası kurumaya basladı ama dikişler biraz gevşedi gibi normal mi bilmiyorum bir gün sonra doktor kontrolümüz var doktor yarası için crystalin animal health isimli bir sprey onermisti onu kullandık bir sorun olmadı gibi görseli bırakıcam sizin kedilerinizde halsizlik iştah veya yara tamamen ne zaman iyileşti ve yakalığı ne zaman cıkardınız kedi anneleri tecrübelerini paylasıp yardımcı olursa cok sevinirim cok tesekkur ederim

5 CEVAP

honeypie1

Dikişi şu an normal görünüyor. Güzel şekilde iyileşiyor bence.
Benim kedimde iştahsızlık olmadı ama yaş mama verdim süreç boyunca. Dikişlerini çıkarmaya gittiğimizde tamamen iyileşmişti ama kedim çok hareketli olduğundan yakalığı 2 hafta takmak zorunda kaldık. Mecburen alışmıştı sürece. Çok rahatsız ediyorsa yastık şeklinde yakalıklar var onlardan tercih edebilirsiniz.

xvaleria_

Ya cok teşekkür ederim çok korktuğum bir süreçti benim kızım bebekliğinden beri ürkek biraz çok strese girer diye korktum ilk gün uyuyamadım bile normalde de sakin ama operasyondan sonra biraz daha sakinleşti iyileşme süreci olarak görüyorum umarım ki bir haftaya daha da iyi oluruz 🙏🏻

honeypie1

Rica ederim. Sağlıklı günleri olsun 🎀🩷

eceyalinay

yakalik sert plastik gibiyse istahsizligi ondan olabilir. benim kedimin yakaligi kumas olmasina ragmen istahsiz ve huysuzdu bir kac gun. sonunda kullanmadigim eski likrali pamuklu bir tisortu kestim. boynundan on patilerinin altindan ve arka bacaklarindan gecirip bagladim. yakaligi da cikarttim. hem tisort gobek kismini kapattigi icin dikislerini yalayamadi hem de istahi duzeldi.

yaren13

Benim kedim yakalık takılıyken çok mutsuz ve iştahsızdı. Ameliyat sonrası giysilerden almıştım ben çok rahat ettik. Alacak olursanız biraz bol olmasına dikkat edin yaranın hava alabilmesi için