Dişi Kedi Kızgınlık

Coconutbey

Evet an itibariyle dişi kedim kesin olarak kızgınlığa girdi sürekli miyavlıyor, erkek kedimin yanına gidiyor ama erkek kedim kısır tabi ki. Bu süreçte neler yapmam gerekir gece gündüz cok miyavladı şimdi biraz oyun oynadık miyavlamıyor. Tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. Bir de kızgınlık geçtikten kaç gün sonra kısırlaştırmalıyım, kızgınlık ne kadar sürede geçer? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler :)

2 CEVAP

AhsenAise

Serin ortamda tutmak , sık sık ellerinizi ıslatıp tüylerini okşamak,kedi otu vermek
Enerjisini atacağı oyunlar oynamak

eceyalinay

benim kedim de ayni boyleydi. kizginlik biter bitmez goturdum. ama ogrendigim kadariyla kizginliktaki kediler de kisirlastirilabiliyormus artik. veterinere gittiginizde butun semptomlari anlatin, kisirlastirma islemini ne zaman yapabileceginizi soylerler zaten. miyavlamaya ve kizginliktaki stresine cozum bulamamistim ben hicbir sey ise yaramamisti kedimde. ama en kisa zamanda kisirlastirin cunku ne kadar cok kizginliga girip ciftlesemezse o kadar riskli oluyor kisirlastirma, en azindan disi kediler icin boyle.