Kedimin Dışkısında Kan Var Ve Kusuyor

smct

Kedim 2 aylık 2 3 gündür ishal ve dün akşamdan beri yediklerini çıkarmaya başladı daha önce de konu başlığı açmıştım ve anne sütü normal süt ve tavuk butu verdiğimi söylemiştim şimdi et vermeyi kestim ama yine kusmaya devam ediyor zehirlenmiş mi acaba başına daha önce böyle bir durum gelen var mı bilgilendirirseniz çok memnun olurum..

13 CEVAP

kedilimadam

Yapmayın...normal süt vermeyin...toparlayamazsınız küçücük bir kediyi...Normal süt bizler için bile sindirimi oldukça güç bir besinken onların minnacık basit sindirim sistemleri alt üstü oluyor süt içtiklerinde...Bir an önce veterinere götürmelisiniz yavruyu.Kanlı ishale dönmüş profesyonel müdahale olmadan başa çıkamazsınız hem kusma hem ishal ciddi derecede sıvı kaybına neden olacaktır.Ölüme kadar gidebilir bu durum üstelik çok kısa süre içinde.Lütfen hemen bir veterinere götürün vitamin ve sıvı takviyesi yapılır kısa sürede toparlar.

Hilakyol

Verdiklerinizden dolayida olabilir. Ama bizim kedimizede aynilari kucukkken olmustu. Ve genclik hastaligiydi. Umarim degildir ama :(

lodoss

veterinize söylediğinizde sadece mama vermekle mi yetindi gerçekten? ishal ve kusuyor ayrıca kediler sütün içindeki laktozu sindiremez keşke araştırsaydınız sür vermeden önce. acilen götürmeniz lazım iyi bir veterinere hafife alınacak belirtiler değil.

smct

Gençlik hastalığı tam olarak neyden kaynaklı oluyor ve tedavisi zor bir hastalık mı daha önce başıma gelmedi çok şükür

Kusma ve kan belirtisi yoktu bizde yanlış bir yönlendirme yapmayayım

ccamurr

Normal inek sütü verme yarardan çok zararı olur ishal eder

smct

Ayrıca halsizlik ve çok uyuma gibi belirtileri yok oyun oynuyoruz birlikte ve yorulduğunda da uykaya dalıyor

smct

Ya şu ana kadar sokakta beslemiştim yavru kedilerimi ve onlar doğal olarak ne versek yerlerdi bağışıklık sistemleri de oldukça güçlüydü dolayısıyla hiç bir kedime mama vermedim ve vermek zorunda da kalmamıştım ama şuan durum farklı kedimin gözünün retinası yırtık olduğundan onu tamamiyle evde diğer kedilerimi de bahçeye beslemek zorunda kaldık anneleride çoğunlukla aşağıda ve geldiğinde bu yavrunun tamamen beslenmesine izin vermeden aşağıya inmek istiyor ben de takviye yapmak zorundaydım

smct

Veterinere kontrol için yarın götürücem ama babam gidip vetimizle konuştuğunda beslenmeden kaynaklı bir sorun olduğunu söylemiş ve mama vermiş umarım yakın zamanda iyileşir dediğiniz gibi suya gerçekten ihtiyaç duyuyorlar ve benim kedim de gereğinden fazla su içiyor

smct

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

aleynacamgoz

acilen iyi bir veterinere götürün gençlik hastalığı olabilir

Benim kedim ishal olduğunda veterinerimiz reflor diye bir probiyotik önermişti hemen katılaştırmıştı dışkısını toz halinde eczanede satılıyor paketin 1/4ünü mamasına dökmelisiniz ama siz yine de bir veterinere gösterin

aleynacamgoz

Belirtileriniz kanlı ishal ve gençlik hastalığı yönünde zaten ikiside aynı virüsten kaynaklı hastalıklar ve üzücü ki zamanın da teşhis edilip tedavi ettirilmezse ölümcül bi hastalık çünkü hayvanın içini çürütüyor bildiğimiz. benim kedim de yaşadı 1.5 2 aylıkken gençlik hastalığını farkettik belirtiler aynıydı ama biz çok erken teşhis ettik veterinerimiz sayesinde ve hemen de müdahale edildi çok şükür 5gün sonunda hiç bi şey i yokmuş gibi iyileşti ve viral hastalık oranı %95ti, normalde %83ten sonrası ölümcül ona rağmen kurtuldu çok şükür o yüzden diyorum en kısa zaman da cok cok iyi bi veterinere götürün viral hastalık testleri yaptırın kan testi yaptırın ve (inşallah yoktur ama) sonuca göre de bi tedaviye başlatın lütfen geç kalmayın biraz psikolojik olarak yorucu bi dönem maliyetli de oluyor çünkü iyi bi tedavi gerektiriyor ama inanın can kurtarmak harika bi şey ve sizin biriciğiniz olan bi canı kurtarmak çok daha güzel bi şey lütfen zaman kaybetmeden iyi bi veterinere götürün geçmiş olsun