Kedim Sürekli Kendini Yalıyor

Ayca00

Kedim bugün sürekli kendini yalamış arka patileri kuyruğu ıslak ve durmadan yalıyor neden olabilir bir şey dökülmediğine eminim malt verdim, yemeğini de yiyor, fakat sürekli yaladığı için kurumuyor da arkası tamamen ıslak hiç böyle görmemiştim kafası dağılsın diye oyun oynadık sonra yine yaladığını gördüm kuyruğunun arkası her yeri, neden olabilir endişelendim

7 CEVAP

Bihos

Arada öyle durumlar olabiliyor benim kedim de bir ara sürekli ama sürekli kendisini yalıyordu sonra geçti azaldı dişiyse kendisini daha cok temizlerler zaten

Ayca00

erkek ya ilk defa görünce endişelendim, pek evde olamıyorum belki normaldir diye sormak istedim

naneliiiii

Benimki stres yapınca belli bölgeyi sürekli yalıyor. Bu tarz bir ihtimali de düşünebilirsiniz

Ayca00

Bugün baktım yine yalamış tamamen stres yapacak bir şey de bulamadım ki her şey aynı evde, tamamen arka bacakları falan arka kısmı tamamen yalıyor ıpıslak

Poki

Sadece o bölgelere has bir şeyse kaşıntı veya acı olabilir mi bilemedim. Böcek sokması (karınca da dahil), pire veya tahriş gibi.

Ayca00

idrar yollarıyla mı alakalı diye düşündüm iki gündür çok yalıyor ne yapacağımı da bilemiyorum kızarıklık göremedim oyun da oynuyor

Poki

Siz pati ve kuyruk ıslak deyince aklıma onlar gelmişti direkt. Üreme bölgelerini sürekli yalaması dediğiniz gibi idrar yolları ile alakalı bir şey olabilir; "kedilerde idrar yolu enfeksiyonu" yazıp belirtilere bir bakın isterseniz. Eğer belirtiler varsa veterinerinize danışabilirsiniz, mamasını ona göre değiştirir.