Enfeksiyon

Smyye11

Merhaba. Köyde sokak kedisi olan ama ara ara eve giren bir kedimiz var. Yaklaşık 2 ay önce doğum yaptı. 4 kediyi emzirdiği için zayıfladığını ve yorulduğunu düşündük. Eve gelip sürekli mermer kısımlarda yatıyordu. Haftasonu çok kötü bir hâlde eve geldi. Fotoğraftaki hâli biraz daha düzelmiş. Veteriner enfeksiyondan dolayı olmuş dedi. Yüzünün sadece yarısında sıkıntı var. Yani bir gözü tam açık diğeri fotoğraftaki gibi. Ağzını tam açamıyor haliyle mama da yiyemiyor. Şırınga ile sıvı veriyoruz ama onu da tam içemiyor. Nefes almakta güçlük çekiyor. Veteriner sadece enfeksiyon demiş ve ilaçlar, iğneler vermiş. İnternetten araştırdım fakat buna benzer bir durumla karşılaşmadım. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Rahatlaması için başka ne yapabiliriz?

6 CEVAP

Ahudr

Sanki bir sey yapismis gibi agzina gozune enfeksiyon olduguna emin misiniz bir anda nasil bir enfeksiyon bu boyle simsiyah olmus

dnz3434

Sevgi vermeye çalışmak dışında aklıma hiç bir şey gelmiyor.. Veterineri zaten yapılabilecek her şeyi yapmıştır diye düşünüyorum. Çaylı pamukla kompres falan iyi gelirmiş gibi geliyor ama öneri yapmaya çekiniyorum. Daha kötü olursa diye.. sanırım bol sevgi ve tedavi sürecinin desteklenmesi dışında pek bir şey yapamayacaksınız :( çok geçmiş olsun.

Smyye11

Araba mı çarptı acaba diye düşündük ama daha sonra bir başka veterinere de getirdik. O da enfeksiyon kaynaklı demiş. Hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştık nasıl bir enfeksiyonsa kedi ne yemek yiyebiliyor su dahi içemiyor. Ama verilen iğnelerden sonra o siyahlıklar kalktı çok şükür.

Smyye11

Teşekkür ederim yanıt verdiğiniz için 💐

Ahudr

Yemek ve su tuketemiyorsa agzinda yada bogazinda bir sorun vsrdir detayli baktilar mi var mi agiz icinde bir sey

aslihan_e

Boğazına virüs yerleşmiştir, toz zencefil bulabilirseniz çayını yapıp şırınga ile içirin veya kekik çayı da virüsleri öldürür.