Aşı Üzerine Kontil Kediye Zarar Verir Mi?

Yaklaşık bir ay önce veterinere parazit için başvurduğumuzda aşı kartına bavet fibroline(dış parazit) etiketi yapıştırmış ve Praziquantel damgası basmış. Praziquantel in markasını göremiyorum. Birde Şu günlerde kedimde iç parazit olduğundan şüpheleniyorum ve veterinerim kontil kullanabileceğimi söyledi. Kontil yeterli gelir mi, işe yarar mı? Farklı veterinere başvurmalı mıyım?

2 CEVAP

dilaykablan

Kontilin yeterli olmadığı kanaatindeyim. Geçenlerde veteriner bir arkadaşımın kedisine iki doz kontil verdi ancak iç parazit hala devam ettiği için iğne yaptırmak zorunda kaldı. En iyisi üç ayda bir iç parazit iğnesi yaptırmanız.

İç parazit aşısının yapıldığını söyledi veteriner. Sadece onun etiketini göremedim tedirgin oldum. Sadece mühür basmış o aşı için.