Evdeki Beyaz Parazitler (?) Kediler İçin Tehdit Oluşturur Mu?

eminezya

Apartmanın genelinde banyo ve tuvaletlerden gelen beyaz parazit sorunu mevcut. suda da ölmüyorlar. Bugün tesadüfen su kaplarının içinde gördüm. İç - dış parazitlerini düzenli yapıyorum ancak bu durumu nasıl çözebilirim ve tehdit oluşturur mu?

5 CEVAP

Magnetar

Apartmanda tuvaletten gelen beyaz parazitler nasıl bir şeydir arkadaş, aklım hayalim durdu :) Şu yaşa geldim tuvaletten gelen parazit diye bir şey duymadım. Evde biri tenya döküyor olmasın? :))

aslihan_e

Ortam nemli olduğu için ürüyordur, su biriken yerler varsa kuru olmalarını sağlayın. İlaçlama yaptıracaksınız mecburen. Kediye zarar verecek bir şey olduğunu sanmam, sineklerle ilgili olabilir.

eminezya

Valla nasıl oldu biz de anlayamadık tüm apartmanı sarmış durumda giderlerden haşere gibi şeyler gelebiliyor uyduracak halim yok herhalde :D ya da tüm apartman uydurmaz :D gerçekten bi cevap verdiğin için teşekkürler aslıhan 🙏🏻

dnz3434

Bu nasıl bir soru olmuş gerçekten bende anlamadım :)

Sezgek

Gördüğünüz şey bir tür küçük böcek büyük ihtimal parazitler konakçı hayvan dışında yaşayamazlar dışkı ya da kusma dışında canlı olarak görmeniz nerdeyse imkansız olsa olsa parazitlerin yumurtalarını görürsünüz ki onu da gözle ayırmak çok kolay değildir eğer gördüğünüz şeyin parazit yumurtası olduğuna eminseniz ki hala sanmıyorum tüm apartman diyorsunuz çünkü zaten kedinizi geçtim siz de tehlike altındasınız apartmanı karantinaya alsalar yeridir