Kedimin Boynunda Yara

Hafsa535

Bir iki gündür kedimin boynunda yara olduğunu fark ettim. Yara olan bölgenin tüyleri dökülmüş ve bu şekilde kızarmış ne olduğunu bilen var mı boynunun diğer kısmında da bu tarz bir boşluk var ama orası kızarık değil sadece dökülmüş

6 CEVAP

Nurcag

Aynı sorun bizdede var malesf ne olduğu hakkında hiç bir bilgimiz yok kasidikca dahada buyuyor kasimasin diye boyunluk taktik aylardır sebebini bulamadığım bir hastalık kaç tane veteriner gördü ilaçlar verdi gecmiyo sizin kediniz için ne dediler

dxanny

yaa bizimkide böyle olmuş sebebi nedir acaba

Poki

Size benzer başka bir soruda bir arkadaş cevap yazmış mantar olabilir, eğer öyleyse türünü bulmak lazım ayrıca bağışıklık güçlendirici kullanmanız da gerekiyor diye. isterseniz araştırıp bakabilirsiniz o soruya.

Bizim sokakta baktığımız kediden de vardı. MAMA alerjisi çıktı. Hipoalerjenik mama verince yaş mamayı da kesince düzeldi umarım sizin de düzelir

Veteriner Alerji hapı verdi 8 e bölmemizi söylemişti oda iyi geldi

Fonfonella

Alerji olabilir, bir yerde takılıp tüyleri koparmış olabilir ya da piresi var ve bu yüzden kaşıyıp tahriş ediyor.
Bactroban krem sürün birkaç gün içinde yara olan yer kapanır.