Kedim Sürekli Kendini Yaliyor

Nurcag

Kedimin piskolojisimi bozuk bilmiyorum sürekli kendini abartılı bir şekilde yalıyor yalamaktan derisi tahriş oldu dikkatini çekmek için oyun oynuyorum ama o yine gizli yerlere saklanıp yalıyor kafasına huni taktik bu seferde huniyi yalıyor ne yapabilirim nasıl unutur kendini bu denli yalamayi

5 CEVAP

aslihan_e

Huni takıp engel olmaya çalışmak, unutturmak yerine acilen veterinere götürün. Alerjik sorunlar, karaciğer problemi gibi bir durum olabilir. Derisi kontrol edilir, gerekirse testlerine bakılır, hiçbir sorun çıkmazsa o zaman psikolojik olabilir denir. Gecikmeden götürün kedinizi.

ilaydacakir

Sürekli belirli bir yeri yalıyorsa orayı iyice kontrol ettiniz mi bi cilt rahatsızlığı olmasın. Ya da o tarz bi durum yoksa stresten de yapıyor olabilir. Yakın zamanda bi değişiklik yaşadı mı ufak ya da büyük bi değişiklik? Mama değişimi, kumunun yerinin değişimi gibi minik durumlar bile çok stres yaratabiliyor onlarda 🥲

ilaydacakir

Aaa ya da alerjisi olabilir mi bir şeylere genelde tavuklu mamalar özellikle yazın alerji, kaşıntı yapabiliyor hem kedilerde hem köpeklerde

Poki

Açtığınız diğer başlıkta boynunda yara olduğunu söylediğiniz aynı kedi ise çok riskli bir durum böyle takmanız ama başka bir kediyse yine de boyunluk takmanızı tavsiye etmem yeterince stresli bence bir de boyunlukla iyice strese giriyor diye düşünüyorum. Bir veterinere gösterebilirsiniz belki içten belki de dıştan sorun olabilir. Şimdiden geçmiş olsun

Nurcag

Verdiğiniz cevaplar için öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim besledigim tam 5kedim var ve ikisi cins kedi diğerlerini sokaktan sahiplendim bahçemde bakıyorum cins olan kedilerimle ciddi sağlık problemleri yaşıyorum başa cikamadigim sorunlari sizlerle paylaşıyorum belki başına gelen varsa destek olur diye çünkü veterinerlerin hepsi farklı şeyler söyleyebiliyor biri sitres ve psikolojik derken diğeri alerji diyor öbürü mantar diyor bu yüzden sizlerdende destek alıp bir an önce iyi olması için çareler arıyorum tekrardan teşekkür ediyorum .